آسترولوژی, آموزش های پایه آسترولوژی

آسترولوژی چیست ؟

آسترولوژی چیست ؟

آسترولوژی به عنوان یکی از کهن ترین و برجسته ترین علوم بشر، به تحقیق در خصوص حرکت و موقعیت نسبی اجرام آسمانی مانند خورشید و ماه، ستارگان، سیارات، اقمار و … و ارتباط معنوی و ماورایی و تاثیرگذاری آنها با انسان ها و اتفاقاتی که روی زمین می افتد، می پردازد.

ریشه‌های علوم و احکام نجوم و ستاره بینی،به سپیده‌دم حیات انسان برمی گردد. طی قرن‌ها، انسان‌ها برای هدایت و مسیریابی به آسمان نگاه کرده‌اند. علم آسترولوژی یا طالع بینی، دارای تاریخچه عظیمی است که هزاران سال قدمت دارد. اگر چه آغاز دقیق این علم ممکن است به خوبی مشخص نباشد، شواهد فراوانی وجود دارد که  نشان میدهد کشور هند، یکی از سردمداران و پیشگامان آسترولوژی میباشد.

پایه ی آسترولوژی ابتدا در کشور هند بنا شد و در طی گذر زمان ، توسط ایرانیان ، یونانیان و  حتی اروپایی‌ها گسترش یافت. دانشمندان زیادی به گسترش آسترولوژی پرداختند که هرکدام با سیستم‌های خاص خود تمایل داشتند رویدادهای آسمانی را با آنچه در اینجا روی زمین رخ می‌دهد ،مرتبط کنند.

بسیاری از دانشمندان مسلمان و ایرانی نیز در این راه تلاش کردند و سعی در کشف قوانین آسترولوژی داشتند :افرادی مانند خواجه نصیرالدین طوسی ، ابن سینا، ابو معشر بلخی.

به مرور ، این علم دیرینه در کشورهای شرقی مانند چین و هند جهت پیشگویی رویدادهای کره زمین و نیز در کشورهای غربی مثل یونان و روم باستان و بعد از آن اروپای مرکزی و غربی مورد استفاده قرار گرفت.

آسترولوژی همچنین مکاتب جادویی مانند جادوی هرمسی و ویکا را نشانه گرفت و کمتر طالع بین و فالگیری هست که چیزی درباره آن نداند.

در این میان کارل یونگ  روانپزشک معروف، طالع بینی را برای درمان بعضی از بیماران خود به کار می برده و چنین علمی را تایید می کند.

دکتر کارل گوستاو یونگ میگوید :

انواع تفال و غیب گویی به نظر رو به خاموشی می روند، اما آسترولوژی ، علم احکام نجوم که در عصر ما به رتبه والائی رسیده ، به حیات خود ادامه خواهد داد. و نفوذ علمی عصر جدید نیز قادر به خاموش کردن قدرت اغوا کننده (اساس همزمانی) نخواهد بود.

آسترولوژی – کارل یونگ

بدین صورت یونگ نیز با استفاده از آسترو تراپی برای درمان بیماران خود مهر تاییدی بر آسترولوژی زد.

ستاره شناسان بر این باورند که موقعیت خورشید, ماه و سیارات ، در زمان تولد فرد تاثیر مستقیمی بر شخصیت فرد دارد. تصور می‌شود که این مواضع, سرنوشت فرد را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند.

اگرچه بسیاری از منجمان احساس می‌کنند که افراد با قدرت اختیار ،نقش بزرگی در تعیین سرنوشت خود دارند ولی انسان همواره تحت تاثیر نیروی جاذبه و مغناطیس سیارات و اجرام آسمانی است.

در این راستا مثال هایی از این تاثیرات را برایتان ذکر میکنیم:

یک فیزیکدان سوئیسی به نام پاراسلسوس (PARACELSUS) با مطالعات فراوان ،کشف کرد انسان ها زمانی دچار بیمار می شوند که هماهنگی بین او و چیدمانی از ستارگان که در زمان تولدش وجود داشته است، از بین می رود.

سالها قبل از پاراسلسوس ، حدود 600 سال پیش از میلاد مسیح ، فیثاغورث اصل ارزشمند توازن سیاره ای را مطرح کرده بود.

او معتقد بود هر ستاره ای از طریق حرکت و جابجایی در فضا ارتعاش منحصر بفردی را ایجاد می کند. مجموع ارتعاشات ستارگان یک توازن موسیقیایی تولید می کند که توازن کیهانی نامیده می شود.

در هنگام تولد فرد،ملودی ایجاد شده توسط ستارگان در ذهن تازه و حساس کودک نقش می پذیرد. در طول زندگی هرگاه با این ملودی همگام و همخوان باشید، سالم و تندرست خواهید بود و هرگاه این هماهنگی را از دست بدهید مبتلا به بیماری خواهید شد.

پاراسلسوس کار جالبی انجام داد. او تا قبل از دیدن نمودار تولد هر بیمار برای او دارو تجویز نمی کرد. جالب اینکه به این ترتیب او می توانست بیمارانی را که پزشکان دیگر قادر به معالجه آنها نبودند معالجه کند.

در لحظه تولد یک انسان ستارگان بسیاری در حال طلوع کردن در افق زمین هستند. همانگونه که خورشید صبح طلوع و شب غروب می کند ، ستارگان بسیار دیگری در طول شبانه روز در حال طلوع و غروب کردن هستند.

در زمان  تولد هر انسان بطور همزمان ستارگانی طلوع می کنند و ستارگانی غروب می کنند.

مجمع الکواکبی در حال صعود و مجمع الکواکبی در حال فرود است و انسان در چیدمان مشخصی از ستارگان به دنیا می آید.

به عنوان مثال می دانیم که اقیانوس تحت تاثیر حالات ماه قرار می گیرد، حال اگر در نظر داشته باشیم که نسبت آب و نمک موجود در آب اقیانوس دقیقا مشابه نسبت آب و نمک بدن انسان است.در زمینه تاثیر چیدمان ستارگان بر حیات انسان مطالعات زیادی انجام شده است.

آنگاه نتیجه خواهیم گرفت اگر آب اقیانوس تحت تاثیر حالات ماه قرار می گیرد پس قطعا آب بدن انسان نیز نمی تواند از این تاثیرات مصون باشد.

همچنین بررسی ها و تحقیقات نشان داده است با نزدیک شدن به روزی که ماه کامل می شود میزان جنون و دیوانگی در دنیا افزایش می یابد در حالی که در آخرین روزی که ماه در تاریک ترین حالات خود قرار دارد مقدار کسانی که دیوانه می شوند به کمترین میزان خود می رسد.

پروفسور براون (Professor Brown) تحقیق جالبی انجام داده است. او نمودار تولد بسیاری از نظامیان ، پزشکان و متخصصین مشهور را جمع آوری کرد.

با بررسی این نمودارها متوجه شد افرادی که تخصص های یکسان دارند اکثرا تحت تاثیر چیدمان مشابهی از ستارگان متولد شده اند.

به عنوان مثال دریافت مریخ تاثیر زیادی بر زندگی نظامیان مشهور داشته است در حالی که در زندگی اکثر دانشمندان اثری از مریخ دیده نمی شود.

او با بررسی نمودار تولد پنجاه هزار نظامی دریافت که تاثیر مریخ در زندگی این افراد بسیار زیاد بوده است.

معمولا در لحظه تولد این افراد مریخ در حال طلوع کردن بوده است.

البته گاهی اوقات ممکن است برخلاف این مساله نیز اتفاق بیفتد. ولی بطور قطع این موارد زیاد نخواهد بود.

با گسترش تحقیقات بیشتر مشخص می شود که مهارت های خاص فرد به وسیله زمان تولد او مشخص می شوند. شاید کسانی که حتی آشنایی سطحی با ستاره شناسی دارند مدعی شوند که این مساله به خاطر تولد فرد در یک چیدمان خاص ستارگان است.

همانطور که قبلا توضیح داده شده آب اقیانوس به شدت تحت تاثیر ستارگان قرار می گیرد. از سوی دیگر زندگی در آب به وجود آمده است و بدون آب زندگی میسر نیست.

آب اسرارآمیزترین عنصر حیات است.

تمام تاثیراتی که از ستارگان ، کیهان و کهکشان به انسان می رسند از طریق واسطه ای به نام آب به انسان می رسند .

هرگونه تشعشع پس از عبور از آب موجود در بدن انسان می تواند بر روی او اثر بگذارد.

در سال 1920 یک دانشمند روس به نام چی جفسکی (TCHIJEVSKY) مطالعات کاملی انجام داد او در تحقیقاتش متوجه شد هر یازده سال یکبار انفجارهای عظیمی در خورشید رخ می دهد. او با بررسی یک دوره هفتصد ساله دریافت همیشه همزمان با پدیده انفجار خورشیدی ، یک جنگ ، اغتشاش یا نابسامانی در کره زمین اتفاق می افتد.

در تحقیقات چیجفسکی در واقع خورشید ارگانیسمی زنده ، پویا و آتشین است. با تغییر حالات خورشیدی هر چند اندک ،زمین نیز تحت تاثیر قرار می گیرد.

24 ساعت قبل از وقوع کسوف پرندگان آواز خواندن را متوقف می کنند. میمون ها از بالای درختان پایین می آیند و تشکیل گروه می دهند تا از خود محافظت کنند.پس در آسترولوژی غریزه راهنما است چرا که انرژی های کائنات موجودات را به سوی بقا و کمال دعوت می کند.

با توجه به مطالب گفته شده آسترولوژی آگاهی پیدا کردن از انرژی هوشمند کیهانی است. افلاک و جهان هستی دارای انرژی های هوشمندی هستند که به وسیله ی آسترولوژی میتوان آن را شناخت و درک کرد و به تاثیرات آن ها روی هرچیزی به خصوص زندگی پی برد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *