توانمند سازی زنان و ایجاد جامعه ای با زنان قدرتمند

به گفته ی تمام کارشناسان امور جامعه و اندیشمندان جامعه شناسی، این دوره، دوره ی زنان است. عصر شکوفایی و استقلال جنس زن فرا رسیده است و زنان باید برای گرفتن جایگاه خود در جامعه قوی باشند و بجنگند. در طی قرن ها و سال های مختلف فرهنگ های جامعه به نحوی شکل گرفت که زن را جنس دوم نامیدند و باعث انزوای بانوان در جامعه شدند، رفته رفته این سرکوب ها و عدم وجود عدالت جنسی باعث شد زنان ضعیف و ناکارآمد به نظر برسند. اما امروزه با گسترش علم و ایجاد جوامعی آزاد زنان در حال ساختن جامعه ای قوی هستند و خود را در سطح جوامع جهانی نشان داده اند. اگر می‌خواهید از تیم زنان قدرتمند جا نمانید، با ما همراه باشید.

زن مستقل و قوی چه کسی است؟

تعاریف زیاد و گسترده ای برای این مفهوم وجود دارد، قوی بودن در زندگی هر زنی متفاوت است. یک زن با استقلال مالی قوی می‌شود، یک زن با استقلال عاطفی. اما در کل تمام زنان مفهوم مستقل بودن و قوی بودن را در زندگی خود لازم دارند. یک زن قوی کسی است که قدرت تصمیم گیری داشته باشد و خود مسیر خودش را بسازد. به دنبال علایق خود باشد و از جایگاه خوبی در جامعه بهره ببرد. یک زن قوی کسی است که وابستگی مضر به کسی ندارد و خودش می‌تواند بدون نیاز به کسی زندگی خودش را جلو ببرد. اگر به دنبال قوی شدن هستید، ابتدا به دنبال راه آن باشید.
تک تک زنان تمام جوامع برای رسیدن جایگاه زنان به مکان اصلی اش مهم هستند. توانمند سازی زنان از درون خودشان آغاز می‌شود. باید به این باور برسید که می‌توانید قوی و مستقل باشید. باید حقوق خود را بدانید، مسیر خود را مشخص کنید و از یک زندگی روتین خارج شوید. لازم نیست برای تاریخ سازی چیزی اختراع کنید یا دانشمند باشید، تنها کافی است حق خود را بدانید و آن را پس بگیرید.

زن قوی، جامعه ای قوی

زن قوی جامعه ای فوق العاده قوی می‌سازد. زنان وظیفه اصلی اداره خانواده ها بر عهده دارند پس می‌توانند در جامعه نیز تفاوت ها را رقم بزنند. این باور های غلط عمومی را کنار بگذارید و نتوانستن را از ذهن خود حذف کنید. زنان قدرتمند در طول تاریخ نقطه عطف مهمی بودند، اگر می‌خواهید یک زن قوی، یک زن مستقل و عضو مهمی از جامعه باشید، از ما کمک بخواهید. کلینیک آوای بهار و مشاوره با سرکار خانم دکتر معصومه تفتی متخصص امور زنان در جامعه می‌تواند همان تحولی باشد که در زندگی نیاز دارید.
زنان به دنبال جایگاه خود
دوران تبعیض های جنسیتی سر آمده است و حالا زنان نیز پا به پای مردان در جامعه ایفای نقش می‌کنند. فنلاند به عنوان شاد ترین و سالم ترین کشور جهان، از کابینه ای متشکل شده از 10 زن جوان بهره می‌برد. آلمان که یکی از قدرتمند ترین و بهترین کشور های جهان است یک نخست وزیر زن دارد. خود را دست کم نگیرید، زنان قدرتمند باید برای جایگاه خود بجنگند. شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید، چگونه یک زن قوی شویم، چگونه یک زن مستقل شویم؟

چگونه یک زن قوی شویم؟

همانطور که گفتیم زنان برای به دست آوردن جایگاه خود باید مبارزه کنند و خود را نشان بدهند، اما چگونه؟ هر مبارزه ای صحیح نیست. قدرتمند شدن زنان در برابر تضعیف مردان نیست و اصول خود را را دارد. ما در آوای بهار زیر نظر خانم دکتر معصومه تفته اصول توانمند سازی زنان در اختیار شما خواهیم گذاشت.
توانمند سازی زنان در هر زمینه ای ممکن است و اصول و قواعدی دارد که لازم است همه بانوان آن را بدانند. اگر به دنبال شغل مناسبی هستید، اگر می‌خواهید برای آزمون های کاری و مصاحبه های کاری آماده شوید، اگر به دنبال استقلال از خانواده هستید، اگر می‌خواهید به عنوان یک زن در جامعه نقش مهمی را ایفا کنید و یا حتی به دنبال قدرتمند شدن در یک رابطه عاطفی هستید، وقت را تلف نکنید، ما پل عبور شما به دنیای جدید هستیم، دنیای زنان قدرتمند.

توانمند سازی زنان برای مردان

قرار دادن زن مقابل مرد یک مفهوم غلط است. جامعه ای که زنان قدرتمند داشته باشد، مردان قدرتمندی هم دارد. اگر از تمام استعداد های یک زن در جهت درست بهره گرفته شود، اگر زنان در جامعه بتوانند مسیر خود را انتخاب کنند، تمام افراد جامعه سود خواهند برد و سرعت پیشرفت در آن اجتماع دو چندان خواهد شد. برای توسعه پایدار کشور استفاده از توانایی زنان ضروری است.
زنان می‌توانند نیروی کار باشند، نیروی فکری باشند، مربی باشند، فرهنگ ساز جامعه باشند، زنان می‌تواند در هر مسیری موفق باشند. در چنین جامعه ای پیشرفت در همه حوزه ها صورت می‌گیرد.

مشاوره امور زنان در کلینیک آوای بهار

بعضی از فرصت ها در زندگی تنها یک بار به وجود می‌آیند. گاهی از اوقات زندگی ما آنقدر کوتاه است که برای ساختن یک موقعیت و یک فرصت، مهلت دوباره نخواهیم داشت و باید از تمام توان خود در درست انجام دادن آن استفاده کنیم. این فرصت ها ممکن است، مالی، کاری، موقعیت اجتماعی، در خانواده، در رابطه و در همه شئون زندگی باشد. پس بهتر است قبل از هر چیزی چشمان را باز کنید و راه بشناسید.
هدف ما در آوای بهار نیز همین است. سرکار خانم معصومه تفته برای مشاوره های مالی، کاری و هر چیز دیگری که در راستای قوی کردن زنان در جامعه و رساندن زنان به جایگاه خود تاثیر دارد، آماده هستند. اگر می‌خواهید از فرصت های خود بهترین استفاده را ببرید، آوای بهار تضمینی برای موفقیت شما است. آوای بهار دروازه ای برای تبدیل زنان به زنان قدرتمند است.

اگر به دنبال رشد وشکوفایی استعداد خود هستید، اگر نمی‌خواهید جنس دوم باشید دنبال راهی برای مستقل شدن می‌گردید. به عنوان یک زن در رابطه خود و یا خانواده خود به دنبال مشاوره و راهنمایی هستید، می‌توانید از خدمات ما استفاده کنید. از محدودیت های جامعه نا امید نباشید و از اینکه با افکاری قدیمی احاطه شده اید نترسید، همیشه بیاد داشته باشید، آب می‌تواند سنگ را هم بشکافد و مسیر خودش را بیاید، به ما شما را در مسیرتان یاری می‌کنیم.

پروژه های مرتبط