ترغیب پارتنر به ازدواج

ازدواج سنتی یا امروزی ؟

همانگونه که تکنولوژی، روز دنیا دائما در حال رشد و تغییر است، همگام با آن سبک زندگی انسان ها هم در حال تغییر و دگرگونی است. شاید اگر از پدر و مادرها یا قدیمی ها در مورد ازدواجشان بپرسیم، تقریبا اکثرشان از طریق ازدواج سنتی با یکدیگر وصلت کرده اند. اما امروزه آنقدر روابط و سطح فرهنگی جامعه دستخوش تغییراتی شده است که اینگونه وصلت ها نه تنها طرفدار چندانی ندارند، بلکه گاها درصد خطای بالایی هم دارند.
در دوره ی پدرها و مادرهای ما روابط به گونه ای دیگر بود. به عنوان مثال ریتم جامعه روندی داشت که دختر و پسر، تقابل و برخورد چندانی با یکدیگر نداشتند؛ همین عامل باعث می شد که توقعاتشان محدود مانده و بعد از ازدواج بتوانند به راحتی یکدیگر را تحمل و کنار هم زندگی کنند. اما امروزه روابط و برخورد دختر و پسر ها به شدت افزایش یافته و در عرصه های گوناگون متاسفانه یا خوشبختانه دوش به دوش یکدیگر در حال فعالیت هستند. همین عامل باعث می شود تا شناخت ها قبل از قرار گرفتن در زیر یک سقف به حد بالایی برسد، در نتیجه توقعات از یکدیگر بالا برود. اتفاق دیگری که در این شرایط رقم می خورد این است که دختر و پسر نمونه های مختلف و زیادی از جنس مخالف را در جامعه می بینند و همان عامل باعث می شود که طبع انتخابی آن ها هم اشباع شود. تمامی این عوامل دست به دست یکدیگر می دهند تا ازدواج به شیوه ی سنتی رو به افول برود.

دوستی های قبل از ازدواج،مفید یا خطرناک ؟

شیوه ی نوینی که امروزه در حال جایگزینی ازدواج سنتی می باشد، آشنایی و دوستی قبل از ازدواج است. در این روش دخترها و پسرها در مکان های مختلف اعم از دانشگاه، محل کار و…. یکدیگر را دیده و با زیر نظر گرفتن همدیگر شناخت سطحی حاصل می کنند تا استارت آشنایی و دوستی را بزنند. پس از اینکه پیشنهاد دوستی دادند، از طریق فضای مجازی و ملاقات های محدود با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. در این ارتباطات با روحیات طرف مقابل و خواسته هایش آشنا شده و بعد از آنالیز مفصل تصمیم می گیرند که این رابطه قطع شود یا منجر به ازدواج شود. این روش در نگاه اول شاید مطلوب و منطقی به نظر برسد، اما به علت اینکه شرایط آشنایی در سنینی انجام می شود که احساسات در اوج خود بوده و همچنین طرفین به شدت در مواجهه با غرائز جنسی هستند، تصمیم گیری سخت می شود. چه بسا شرایط به گونه ای رقم بخورد که طرفین نتوانند خط قرمزهای رابطه را رعایت کرده و یکدیگر را به دردسر بیندازند.

سو استفاده از دوستی قبل از ازدواج

متاسفانه همانگونه که گفتیم در بازه ی سنی که این روابط شکل می گیرد، احساسات بسیار ظریف و شکننده هستند، همین عامل باعث می شود که در طول ملاقات ها و گفتمان بین طرفین، نوعی وابستگی به وجود بیاید. این وابستگی به شدت خطرناک بوده و باعث خواهد شد تا طرفین چشمشان رو بر روی همه ی معایب یکدیگر بسته و کورکورانه فقط به دنبال وصلت باشند. صدای این اشتباه زمانی به گوش خواهد رسید که دیگر کار از کار گذشته است…
در کنار مزیت هایی که این روش دارد و می تواند ریشه ی ازدواج زوجین را قوی تر کند، مصائبی هم دارد که می تواند گریبانگیر طرفین شود. این روش از وصلت زمینه را برای سوء استفاده ی افراد سودجو هموار می کند. به عنوان مثال پسرهایی که با اختلالات جنسی مواجه هستند یا می خواهند با بازیچه کردن دخترها به مقاصد شوم خود برسند، دخترها را وابسته ی عاطفی خود می کنند تا از آنها استفاده ی ابزاری کنند یا در طرف مقابل دخترانی که به دنبال منافع مالی هستند و با دلفریبی های ساختگی، پسرها را سرکیسه می کنند…

مشاوره پیشبرد روابط عاطفی و دوستی به سمت ازدواج

برای اینکه از بروز اینگونه مشکلات در روابط خود مصون بمانیم، نیاز است که حتما روابط خود را با فردی مجرب در این زمینه درمیان بگذاریم. آن فرد باعث خواهد شد تا آشنایی در مسیر صحیح خود حرکت کرده و کسی از خط قرمزها تجاوز نکند.
مورد دیگر در دوستی قبل از ازدواج، زمان آشنایی است. آشنایی یک دوره ی نرمال دارد، که تصمیم گیری قبل و بعد آن چندان مناسب نیست. مشکلی که متاسفانه امروزه بسیار در اینجور روابط باب شده است، عدم تصمیم یکی از طرفین برای وصلت می باشد. بسیار دیده شده است که در روابط هر دو طرف به اطمینان برای ازدواج رسیده اند اما یکی از آنها اقدامی در این زمینه نمی کند.
شاید بسیاری از دختر خانم ها یا آقا پسرها در اینجور مواقع از پارتنر خود دلسرد می شوند، اما خبر خوش این است که با انجام یک سری ترفندها و تکنیک ها می توانید به راحتی پارتنر خود را ترغیب به ازدواج کنید. مجموعه ی آوای بهار با بهره گیری از از تیم توانمند این نوید را به شما می دهد که با ارائه ی یک سری اصول ها و روش های علمی بتوانید رابطه ی موقت خود را منجر به ازدواجی موفق کنید.
اگر در رابطه ی دوستی قرار دارید و نمی دانید که بایستی چه کار کنید، همین الان با مشاوران مرکز آوای بهار ارتباط برقرار کرده و راهکار مناسب را دریافت کنید. در اینگونه روابط معمولا طرفین ادعا دارند که از توانایی کافی برای مدیریت رابطه برخورد هستند، اما زمانی چشم باز می کنند و می بینند که احساساتشان صدمه خورده و رمقی برای ادامه ی زندگی ندارند! پس بهتر است که قبل از وقوع اینگونه اتفاقات،پیشگیری مناسب را انجام دهید.
چه بسا بسیاری از خانم ها و آقایانی به مشاوران مجموعه مراجعه کرده اند، که دارای روابط مناسبی بوده و پارتنرهای ایده آلی برای ازدواج بوده اند، اما رفتار اشتباه باعث شده است که پارتنر در منتهی کردن رابطه به ازدواج اقدام نکند و رابطه به چالش کشیده شود.

کلام آخر …

حتما به اینگونه دوستی ها و روابط اهمیت دهید، زیرا اینگونه رابطه ها در نهایت قرار است که زندگی مشترکتان را رقم بزند، پس با جدی گرفتن موضوع و مراجعه به افراد متخصص و مجرب، آینده ی زندگی مشترکتان را زیبا و شکیل بسازید. اعضای مجموعه ی آوای بهار متعهد می شوند که تا موقع عاشق کردن پارتنرتان به شما، در کنارتان بوده و مسیر صحیح را به شما نشان دهند.

پروژه های مرتبط