واقعه ی هولناکی به نام خیانت

زمانی که نام خیانت به میان می آید، همه چیز روابط تحت الشعاع قرار می گیرد. شاید زن و شوهری که تا روز قبل برای یکدیگر جان می دادند، امروز با پیدایش رگه هایی از خیانت، از یکدیگر تنفر پیدا کنند. این واژه جزو خط قرمزهای تمام ادیان و فرهنگ های مختلف بوده و تنها معطوف به اقلیم ما نمی شود. هنگامی که دو نفر حال چه زن و مرد و چه دوست، به یکدیگر متعهد می شوند که در خوشی و غم کنار یکدیگر باشند و در موفقیت ها، شادی شان را با هم تقسیم کنند و در مشکلات همدیگر را امداد کنند، بایستی به این تعهد اهتمام بورزند.
اما گاه مواردی باعث می شود که این عهد توسط یکی از طرفین شکسته و شود و در شرایط متفاوت، عملی متضاد انجام شود. به عنوان مثال در روابط زن و شوهری هنگامی که مرد تعهد خود را زیر پا گذاشته و وارد روابط عاطفی با زنی دیگر شود، به همسر خود خیانت کرده است. یا در مثالی دیگر در رابطه ی دو دوست دختر و پسر که با یکدیگر قرار ازدواج دارند، اگر دختر با پسری دیگر، آشنایی با هدف ازدواج داشته باشد آن دختر به پسر به نوعی خیانت کرده است. البته ناگفته نامد که خیانت انواع مختلف و متفاوتی دارد که در اینجا ما به دو مدل عمده ی آن اشاره کردیم. مخلص کلام، هنگامی که در روابط شخصی تعهد خود را زیر پا گذاشته و با شخص ثالثی آن تعهد را بنا نهد در حینی که همچنان با شخص اولیه رابطه خود را حفظ کند، خیانت کرده است.
این عمل در همه ی آیین های دنیا تنفرآمیز و سرزنش شده است، زیرا جدای از معارف اخلاقی، در تضاد با وفای انسانی می باشد. منتهی این عمل دارای ابعاد گوناگونی است که اشخاص مختلفی در رابطه، نقش ها و تقصیرات متفاوتی را گردن خواهند داشت.

فرد را لبه ی پرتگاه قرار ندهید!!!

بسیار دیده شده است که در رابطه ی زوجین زن یا شوهر با اشتباهات خود باعث شده است که پارتنرش مجبور به خیانت شود. البته که شخص خیانت کننده قطعا و حتما در همه ی حالات مقصر خواهد بود، زیرا اگر در رابطه بنا به دلایلی به ستوه آمد می تواند از راه صحیح به ادامه ی رابطه پایان داده و خود را انجام هرگونه اشتباهی مبرا کند. اکنون بحث ما این است که همسر شکاک، با شک های بی مورد خود، زمینه و بستر را برای لغزش پارتنر خود فراهم می کند.
اگر بخواهیم موضوع را بیشتر باز کنیم می توانیم به عمل چک کردن تلفن همراه توسط زوجین اشاره کنیم. این عمل کاملا اشتباه بوده و شما دچار خطای تجسس می شوید. اینکه مدام به دور از نگاه همسر تلفن همراه او را مورد بررسی قرار داده و تماس ها و پیام ها را چک کنید، همسر شما را نسبت به شما سرد خواهد کرد؛ زیرا او احساس می کند از اعتبار پایینی در نزد شما برخوردار است. در نتیجه اعتماد به نفس همسرتان کاهش یافته و در جایی دیگر ممکن است شخصی پیدا شود که اعتماد به نفس او را افزایش دهد!!!
در گفتار کوچه بازاری و امروزی اصطلاحی باب شده است که می گوید: شل بزنی، سفت میخوری! این دقیقا مصداق بارز روابط امروزی است. بسیار در پرونده های طلاقی که علت آن خیانت است دیده شده که همسر به علت بی توجهی یا کم توجهی به نیازهای پارتنر خود زمینه را برای این اشتباه همسر خود مهیا کرده است. هنگامی که زن یا مرد فرقی نمی کند، نیاز های عاطفی، جنسی، مادی و معنوی همسر خود را پوشش نمی دهد و برای همه چیز وقت دارد، الا همسر خودش، نباید از وقوع همچین حادثه ای شکوه کند! اصطلاحا گفته می شود همسر با بی توجهی به پارتنر خود او را به لبه ی پرتگاه کشانده و البته پارتنر هم با بی احتیاطی تمام خود را به دره انداخته است.
پس لطفا قبل از وقوع خیانت همسر، از بروز این مشکل پیشگیری کنید. همدیگر را دریابید، برای مشکلات یکدیگر سنگ صبور باشید و از شک ها کذایی دست بکشید تا دچار این عارضه ی تلخ که بروز آن می تواند آسیب های روانی جبران ناپذیری داشته باشد، نشوید.

پسا خیانت!

این پدیده که در عصر حاضر بسیار شایع شده است، می تواند دوران شیرینی از ایام زندگی ما را تباه کند. امروزه اگر دوری در فضای مجازی بزنید، دخترانی را مشاهده می کنید که با خیانت دوست پسر خود مواجه شده اند و یا در مقابل پسرانی را خواهید دید که با خیانت دوست دختر خود به چالش کشیده شده اند.
زمانی که با خیانت پارتنر خود مواجه شدید، از گرفتن هرگونه تصمیم عجولانه و احساسی پرهیز کنید. زیرا زمانی که با این پدیده شوم مواجه شدید، در اوج دلشکستگی و عصبانیت قرار دارید، گاه ممکن است در این شرایط تصمیم اتخاذ شده آینده ی شما را سیاه تر کند. بهتر است در هنگام بروز این وقایع، موضوع را با خانواده ی خود در میان نگذارید! زیرا خانواده ها با توجه به تعصبی که به فرزندان خود دارند، بلافاصله فرمان جدایی و قطع رابطه را برایتان صادر خواهند کرد. هنگامی که از خیانت همسر یا پارتنر خود به صورت کامل آگاه شدید، به مشاوران و متخصصان مجرب در این زمینه مراجعه کنید و با در میان گذاشتن موضوع با مشاور مربوطه پروسه ی عمل و عکس العمل را آغاز کنید.
در همین راستا اگر که با خیانت دوست یا همسر خود مواجه شده اید و افسردگی شدیدی گریبانتان را گرفته است می توانید روی کمک تیم آوای بهار حساب ویژه ای باز کنید. این مجموعه با بهره گیری از نیروهای متخصص و مجرب این بستر را فراهم کرده است تا اشخاصی که مورد هجمه ی واقعه ی تلخی به نام خیانت قرار گرفته اند را در مسیر صحیحی قرار دهند تا در صورت امکان زندگی خود را با رضایت کامل ادامه دهند و یا دنیای جدیدی را با آدم های جدید بسازند.
کافیست با مراجعه به وب سایت آوای بهار و رزرو تایم مشاوره از راه های مختلف، با کارشناسان این زمینه ارتباط برقرار کنید.

پروژه های مرتبط