مشاوره جنسی و سکس تراپی

سکس و فراز و فرودهای آن

شاید اکثر انسان ها در این مورد متفق القول باشند که عمل آمیزش جنسی، لذت بخش ترین عمل دنیا بوده که در آن هر دو طرف متقابلا از وجود یکدیگر بهره می برند. زمانی که سرتاسر بدن حرارت می شود و با هم خوابگی با جنس مخالف ارضا صورت می گیرد، آرامشی بر بدن مستولی می شود که هم جنس و هم روح را جلا می دهد. سکس عمل بسیار با اهمیتی می باشد که یکی از دلایل عمده ی ازدواج محسوب می شود؛ منتهی گاه به علت انتخاب مسیر اشتباه، این غریزه که در وجود بشر نهادینه شده است، انسان را به سیاه چاله های هولناک هدایت می کند. اگر به درستی و مسیرهای اصولی به این نیاز پاسخ داده شود، نه تنها انسان را سقوط نمی دهد بلکه در زمینه های گوناگونی صعود می دهد.

در مورد فیزیولوژیک بدن و همچنین رفتارهای جنسی، گاه ناآگاهی هایی وجود دارد که عمل سکس را نه تنها لذت بخش بلکه استرس زا و پر از فشارهای روانی می کند. از آنجایی که عمل جنسی تاثیر مستقیمی بر زندگی زوجین دارد و ممکن است نقص در آن روابط را تحت الشعاع خود قرار بدهد، حتما مشکلات زناشویی بایستی سریعا به دست متخصصان این زمینه حل شود. امروزه با توجه به سبک زندگی غلط و علاوه بر آن وضعیت تغذیه نامناسب و فشارهای روانی جامعه، مشکلات زناشویی بیش از پیش شده است؛ به گونه ای که طبق آمار 78 طلاق ها به علت مشکلات جنسی می باشد. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که در زمینه زناشویی و سکس مشکلاتی زندگی مشترکتان را تهدید می کند حتما با تیم مشاوره آوای بهار ارتباط برقرار کنید تا هر چه زودتر مشکلاتتان مرتفع شود و زندگی ایده آلی را دنبال کنید.

 

زود انزالی و دیر انزالی

یکی از مشکلاتی که امروزه به شدت گریبان زندگی های زناشویی را گرفته است، معضل زودانزالی در آقایان است. این مشکل باعث می شود که هم مرد و هم زن نتوانند بهره کافی را از رابطه ی جنسی ببرند. البته امروزه بیشتر این مشکلات به علت تصورات و باورهای غلط که با تماشای فیلم های پورن برای طرفین به وجود آمده است، می باشد. در بسیاری از فیلم های پورن که توسط سایت های غیراخلاقی پخش می شود، پورن استارها با توجه به سناریو از پیش تعیین شده و همچنین استفاده از داروهای مختلف، بازه ی انزال خود را به بیش از چهل دقیقه الی یک ساعت طول می دهند. مردهای ایرانی هم با تماشای این فیلم ها احساس می کنند که بایستی از ابتدای دخول تا لحظه ی انزال همین مقدار فاصله باشد. زمانی که به بستر می روند ظرف چند دقیقه ارضا شده و احساس سرافکندگی می کنند! در صورتیکه از لحاظ علمی انزال در بازه ی دخول، فاصله ای دو الی پنج دقیقه ای دارد!
در همین مورد علاوه بر آقایان، خانم ها هم دچار مشکل می شوند، زیرا مرد در سکس، رفتارهای معاشقانه و ملاعبانه را بلد نیست و مستقیما عمل دخول را انجام می دهد و پس از نهایتا پنج دقیقه ارضا می شود؛ در صورتیکه خانم ها فقط پانزده دقیقه طول می کشد تا به نقطه ی اوج شهوت برسند. منتهی زمانی که مرد قبل از اینکه پارتنرش به اوج لذت برسد، ارضا شده و عمل آمیزش را پایان می دهد که همین عامل باعث می شود تا زن به ارگاسم نرسیده و لذت کافی را از رابطه نبرد. اگر این مشکل توسط کارشناسان مجرب حل نشود، در دراز مدت خانم ها نسبت به سکس سرد شده و تمایل چندانی برای همبستری نشان نمی دهند.
یکی از موارد دیگری که موجب انزال زودرس می شود، فشارهای روانی و استرس زیاد می باشد. در عصر تکنولوژی که بشر به شدت زیر بمباران اطلاعات قرار دارد و هم افزایش سطح توقعات و خواسته ها باعث شده تا آرامش زندگی ها به حاشیه برود، استرس شدیدا گریبان افراد جامعه را گرفته است. استرس باعث زود انزالی خواهد شد. اگر دچار تنش و استرس هستید، نیاز است که حتما توسط متخصصان آوای بهار روانکاوی شوید و با انجام تمرینات ریلکسیشن که برای شما تجویز می شود، انرژی های منفی را از خود دور کنید.
آن روی زود انزالی هم در سکس می تواند دردسرساز باشد. دیر انزالی هم از عواملی است که هم مرد را کلافه می کند و هم اینکه موجب آزار زن می شود. دیر انزالی ثمره ی تاخیر مرد در به نقطه ی اوج شهوت بوده که عوامل جسمانی و روانی در این موضوع دخیل هستند. در زمینه ی عوامل روانی باز هم استرس و اضطراب می تواند تاثیر کلانی داشته باشد.

 

تصورات ترسناک در مورد سکس!

برای انجام عمل سکس، بسیاری از افراد به دلیل عدم تجربه و آگاهی از یکسری مسائل ترس مفرط دارند که می تواند روی کیفیت سکس تاثیر به سزایی بگذارد. به عنوان مثال دختر خانم هایی که تازه به جرگه ی متاهلان می پیوندند، قبل از تجربه ی اولین سکس خود ترس زیادی در مورد پاره شدن پرده بکارت خود دارند. آن ها بر این باورند که در اولین تجربه خود خونریزی و درد شدیدی را حس خواهند کرد! یا در مورد آقایان ممکن است اوایل ازدواج خجالت مانع از این شود که پیشنهاد همبستری به همسر خود بدهند و در نتیجه سرکوب قوای جنسی باعث بروز مشکلاتی در زندگی مشترکشان خواهد شد. یا از همه مهمتر مشکلی دو طرفه به نام عدم لذت بری از سکس، که منشا ریشه گونه در رفتارهای گذشته دارد…
تمامی این مشکلات، منشا روانی داشته و کلید درمان آن در دست روانشناسان و مشاوران متخصص در این زمینه می باشد. لطفا اگر چنین مشکلاتی را در رابطه ی زناشویی خود دارید، به هیچ عنوان سرسری از کنار آن عبور نکنید، زیرا در مواقعی که فکرش را هم نمی کنید در زمره ی آن 78 درصد زوج طلاق گیرنده که سبب جداییشان مشکلات جنسی در سکس می باشد، قرار خواهید گرفت.
مجموعه ی آوای بهار در کنار شما قرار دارد تا با مشاوره ی علمی و اصولی در زمینه ی مشکلات جنسی و همچنین ارجاع به متخصصان سکس تراپی، رابطه ای لذت بخش در سکس را برای شما فراهم کند.

پروژه های مرتبط