مشاوره استرس برای رفع اضطراب

بسیاری از روانشناسان و پزشکان سلامت روان معتقد هستند که استرس بیش از اندازه را باید جزو یکی از معضلات خطرناک انسانی در جهان نامیده شود. استرس و اضطراب می‌تواند تمام ابعاد زندگی را درگیر کند و مانند مرداب شخص را درون خود فرو ببرد. انسان دائما در رویداد های مختلف در زندگی قرار دارد، باید تصمیمات گوناگونی بگیرد و مسیر های مختلفی را انتخاب کند. حتی در ابعاد کوچکتر باید بتواند با هم نوعان خود ارتباط بگیرد. در یک کلام ساده حیات زندگی انسان ها به زندگی اجتماعی آنها است. حال تصور کنید استرس چه بلایی می‌تواند سر این زندگی بیاورد. در تصمیم گیری ها و انتخاب ها و یا حتی در شکل گیری روابط با دوستان و جنس مخالف استرس نقش بسزایی دارد. اما این معضل نیز مانند بسیاری دیگر از مشکلات قابل حل است. کلینیک روانشناسی آوای بهار با مشاوره استرس اینجاست که به شما کمک کند.
استرس زندگی شما را نابود می‌کند
انسان باید بتواند در برهه های حساس زندگی آرامش خود را حفظ کند و با کنترل عصبی در کمال منطقی بودن فکر کند، تصمیم بگیرد و عمل کند. استرس بیش از اندازه در بدن باعث تولید یک آبشار هورمونی از آدرنالین و کورتیزول می‌شود که با جریان گرفتن در بدن باعث اختلال سیستم عصبی و فکری در شخص می‌شود. در نتیجه فرد نمی‌تواند تصمیم درستی بگیرد و در یک موقعیت سخت قرار می‌گیرد.
استرس علاوه بر اینکه در تصمیمی گیری ها و انتخاب ها تاثیر دارد، در ارتباط گرفتن با اطرافیان نیز آثار مخرب خود را بر جای می‌گذارد. افرادی که از استرس زیاد رنج می‌برند، در بیشتر موارد افرادی گوشه گیر، انزوا گرا و تنها هستند که از ارتباط با اطرافیان واهمه دارند. این مسئله به خصوص در جوانان می‌تواند بسیار در جریان زندگی آنها تاثیرات منفی بگذارد. حتی این افراد برای ازدواج یا دوستی و ارتباط گرفتن با جنس مخالف نیز بسیار ناتوان هستند و احتمال وقوع شکست عاطفی در آنها بسیار زیاد است.
استرس طعم خوش زندگی را به کام فرد مبتلا تلخ می‌کند. با فکر های مضر و تصوراتی اشتباه لذت زندگی کردن در حال را از انسان می‌گیرد و او را دائما در یک شرایط ملتهب قرار می‌دهد. استرس می‌تواند دلایل گوناگونی داشته باشد. جالب است بدانید استرس درمانی یکی شاخه های مهم تحقیقاتی در دنیای روانشناسی به حساب می‌آید. این افکار و احساس مضر بدون راه حل نیستند. آوای بهار طنابی است که با آن می‌توانید خود را از سرازیری استرس و اضطراب نجات دهید. با مشاوره استرس، مشکلات قابل حل می‌شوند.
دلایل استرس و اضطراب
شخصی که دچار فشار استرس و اضطراب است از ابتدا اینگونه نبوده است. این عارضه می‌تواند دلایل و مسبب های مختلفی داشته باشد. ریشه یابی استرس بسیار مهم است. بسیاری از افراد به دلیل اتفاقاتی در کودکی به این عارضه دچار شده اند. بعض دیگر نیز ممکن است تحت فشار های خانواده در تصمیم گیری ها به فردی استرسی تبدیل شده باشند.
اگر از مضطرب بودن و استرس داشتن خسته شده اید، اگر استرس هایی مانند، کنکور، آینده شغلی، کار، سربازی، ازدواج، دوستی، ترس از اجتماع، تمایل به انزوا، خجالت بیش از حد و انواع اضطراب اجتماعی را تجربه می‌کنید و به دنبال راه حلی برای آن هستید، ما بهترین گزینه برای شما خواهیم بود. سرکار خانم دکتر معصومه تفته متخصص روانشناس در امور سلامت روان و استرس زدایی در جلسه های مشاوره استرس می‌تواند آرامش خاطر را به شما منتقل کند. کافی است بخواهید.
استرس و تاثیر آن در سلامتی
مضطرب بودن را دست کم نگیرید و اگر شخصی در اطرافیان شما وجود دارد که به این عارضه مبتلا است وظیفه شماست که به او کمک کنید. زیرا استرس می‌تواند علاوه بر تاثیرات و آسیب های ذهنی و روحی، در سلامت بدن نیز نقش منفی و خطرناکی را بازی کند.
افرادی که به استرس های غیر معمول دچار هستند سلامت فیزیکی آنها به شدت در خطر است. استرس می‌تواند منجر به تغییر در بسیاری از قسمت های مختلف بدن شود. استرس می تواند به شدت گرفتن ضربان قلب، تنش عضلانی و مشکلات دستگاه گوارش و یا حتی آسیب های مغزی منجر شود. این مسئله می تواند با تشدید و بالا رفتن سرعت تنفس، که می تواند ریه ها را تحت فشار قرار دهد و توانایی سیستم ایمنی بدن را در پاسخ به تهدیدات کمرنگ کند، انسان را در مرحله ای خطرناک قرار دهد. پس در واقع می‌توان گفت مشاوره استرس یک درمان قطعی برای سلامت روح و جسم است.
استرس چگونه به سیستم ایمنی بدن آسیب می رساند؟
استرس مداوم به سیستم ایمنی بدن حمله می کند و ما را در معرض بیماری قرار می دهد. اگرچه هورمون های استرس، بدن را برای شرایط اضطراری وارد و آماده می کنند، اما با کاهش التهاب و کاهش تولید گلبول های سفید، سیستم ایمنی بدن را نیز افسرده و از کار افتاده می کنند. بنابراین استرس ممکن است در بیماری هایی مانند بیماری های قلبی، سرطان و دیگر آسیب ها نقش داشته باشد.
استرس چگونه مغز را تغییر می دهد؟
هورمون های استرس مانند کورتیزول به طور طبیعی هر روز تولید می شوند تا افراد بتوانند چالش های پیش رو را تحمل کنند. اما ترشح در مقادیر زیاد هورمون های استرس با گذشت زمان باعث عملکرد متفاوت مغز می شود و منجر به اختلال حافظه ، مشکلات شناختی ، اضطراب یا افسردگی می شود. می‌توانید تصور کنید که اگر هرچه زودتر به درمان این عارضه نپردازید ممکن است در میانسالی یا سالهای بعد زندگی دچار آلزایمر و مشکلات ذهنی شوید.

آوای بهار قهرمان زندگی شما
همانطور که قبل تر گفتیم فرد مضطرب مانند کسی است که در یک مرداب سخت و سنگین در حال غرق شدن است. کلینیک روانشناسی آوای بهار و خانم دکتر معصومه تفته کسی است که دست شما را می‌گیرد و تضمینی برای زندگی توام با آرامش شما خواهد شد. مشاوره استرس راه ورود شما به دنیای آرامش ها است.
در آوای بهار برای معضلاتی مثل استرس، خجالت، انزوا گرایی، افسردگی، عدم تمرکز ذهنی، عدم توانایی ارتباط با اطرافیان، ترس از اجتماع، عدم توانایی گفتگو در جمع، عدم توانایی سخنرانی و سخنوری، استرس های ناشی از مسائل درسی و… راه حل های کاربردی که قبلا جواب داده اند وجود دارد. دکتر تفته با استفاده از علم و تخصص روانشناسی و همچنین تجربه بسیار بالای خود قهرمان زندگی شما خواهد بود.

پروژه های مرتبط