مشاوره خانواده کلید حل مشکلات شما است


خانواده یک جامعه کوچک است. کوچک اما بسیار مهم، که بر تمام شئون جامعه تاثیر گذار است. یک ضرب المثل فرانسوی می‌گوید، برای داشتن جامعه ای شاد، خانواده هایی شاد بسازید. خانواده ممکن است از یک زوج زن و مرد تشکیل شده باشد یا دایره ی گسترده تری با وجود فرزندان داشته باشد. بسیاری از اوقات پیش آمده است که مشکلات، موانع و بسیاری دیگر از عوامل باعث بهم ریختگی جمع خانواده و ایجاد ناراحتی ها شده باشد. مشکلات درون خانواده آنقدر مهم است که نباید ساده از کنار آنها گذشت. اگر خانواده خود را دوست دارید، به فرزندان و همسر خود علاقمند هستید، با انجام مشاوره خانواده در کلینیک آوای بهار، از کسانی که دوستشان دارید محافظت کنید.

خانواده مهمترین و تاثیر گذار ترین مسئله در زندگی همه

همه ما در خانواده رشد پیدا می‌کنیم. بزرگ می‌شویم، یاد می‌گیریم و وارد جامعه می‌شویم. حتی خودمان به دنبال تشکیل خانواده می‌رویم و این روند را ادامه می‌دهیم. از اولین لحظه تا آخر لحظه با خانواده سپری می‌شود. اینکه ما آدم خوبی باشیم یا بد، مستقیما به خانواده ما برمی‌گردد. در واقع منشا اصلی محبت ورزی و تنفر ورزی در خانواده است. پس می‌توانید تصور کنید این مسئله تا چه اندازه مهم است؟

 

خانواده درمانی / مشاوره خانواده چیست؟

خانواده درمانی یا مشاوره خانواده نوعی درمان است که برای پرداختن به موضوعات خاص موثر بر سلامت و عملکرد یک خانواده طراحی شده است. این مشاوره می تواند برای کمک به خانواده در طی یک دوره دشوار، یک انتقال و تصمیم مهم، یا مشکلات روحی یا رفتاری در اعضای خانواده مورد استفاده قرار گیرد. به نظر خانم دکتر معصومه تفته ریشه مشکلات اصلی در آدم ها به مشکلات خانواده برمی‌گردد.

چرا باید به مشاوره خانواده رجوع کنیم؟

کوچک ترین مشکل در خانواده می‌تواند تبدیل به یک بن بست بزرگ شود. خانواده متشکل شده از افرادی که آنها را دوست داریم و دست کم تا آخر عمر با آنها در ارتباط هستیم. پس لازم است این رابطه سالم باشد. عصر جدید، دوران همزیستی متقابل و توام با احترام است، دیگر نمی‌توان مانند قرون گذشته مشکلات را با زور و استبداد حل کرد، حال شما به راه حلی نیاز دارید که همه چیز را مرتب کنید، آرامش را به خطوط زندگی شما بازگرداند و آینده روشنی را برای شما بسازد. ما در کلینیک آوای بهار برای این مسائل آموزش دیده ایم.

برای چه مشکلاتی به مشاوره رجوع کنیم؟

یک مشاوره روانشناسی، دایره ی گسترده ای دارد. اگر زوج هستید و احساس می‌کنید دچار مشکل شده اید، اگر در یک خانواده مشکلات عمومی وجود دارد. اگر پدر و مادر با فرزندان مشکل دارند، اگر در خانواده کودک بیش فعال، تنبل، پرخاشگر، گوشه گیر، منزوی، درس نخوان، مبتلا به شب ادراری و… وجود دارد و هر نوع مشکل دیگری که مربوط به اجتماع خانواده است، بهترین راه حل شما مراجعه به یک دکتر روانشناس متخصص است. در مجموعه‌ی آوای بهار سرکار خانم معصومه تفته متخصص امور خانواده و روانشناسی می‌تواند کلیدی باشد برای باز کردن قفل هایی که به نظر باز نشدنی می‌آیند.
مراجعه به مشاوره خانواده قدم اول در حل مشکلات است. همینکه شما این عمل را انجام می‌دهید نشانگر این است که خانواده خود را دوست دارید و می‌خواید مشکلات را حل کنید. مطمئن باشید هیچ مشکل غیر قابل حلی وجود ندارد، تنها باید راه درست را بدانید به همین منظور ما چراغ راه شما خواهیم بود.

مشاوره خانواده برای زوج ها

زوج ها بسیار به مشاوره خانواده نیازمند هستند. توجه کنید این نیاز به معنای وجود مشکل نیست، حتی اگر مشکلی وجود نداشته باشد مراجعه به یک مشاوره زوج می‌تواند علاوه بر اینکه شما را از مشکلات احتمالی دور کند، زندگی زیبا تر و همراه با درک بیشتر برای شما بسازد.
دکتر روانشناس می‌تواند غبار یک رابطه را پاک کند و مانند یک احیاگر، نشاط و روحیه به آن ببخشد. ازدواج یعنی پیوند دو شخصیت متفاوت در یک زندگی مشترک، برای کنار آمدن با عادت ها و رفتار های یکدیگر و آموزش نحوه ی سازش های خانوادگی، خانم دکتر معصومه تفته می‌تواند تضمین یک زندگی ایده آل برای شما باشد.

مشاوره کودک

کودکان در خانواده، مهم و پر دردسر هستند. بسیار مهم است در جامعه امروزی یک کودک چگونه تربیت شود و چه اصول و قواعدی برای رشد آن در نظر گرفته شود. اگر قصد دارید باردار شوید و بچه به دنیا بیاورید حتما ابتدا یک مشاوره خانواده در کلینیک آواری بهار داشته باشید تا از چم و خم این مسئله مهم با خبر شوید. تربیت فرزند مسئله ای نیست که روی آن ریسک کنید، یک عادت کوچک اما بد می‌تواند کودک شما را دچار مشکلات بزرگی کند.
همچنین مشاوره کودک برای افرادی که با فرزندانشان دچار مشکل هستند بسیار ضروری است. اگر از درس نخواندن و تنبلی فرزند خود کلافه هستید، از عادات بدی که دارد نگرانید، اگر فرزند شما با مشکلاتی مانند گوشه گیری، شب ادراری، پرخاشگری، بیش فعال بودن، کند ذهن بودن و… مواجه است، نا امید نباشید زیرا راه حل در دستان دکتر معصومه تفته در آوای بهار است.

مشاوره خانواده دوایی برای همه درد ها

آوای بهار می‌تواند یاری دهنده شما در همه مشکلات باشد، اما در این مسیر قدم اول را خود شما باید بردارید. قصد جدی برای حل مشکلات داشته باشید و برای گرفتن وقت مشاوره خانواده اقدام کنید. یک مشاوره خانواده خوب راه حل های مختلفی برای حل مشکلات در نظر می‌گیرد، این مشکات عمدتا از این دست هستند:
مشکلات رفتاری کودکان و نوجوانان
غمگین بودن اعضای خانواده
افسردگی و اضطراب
مسائل LGBTQ و مسائل جنسی
خشونت خانگی
ناباروری
درگیری های زناشویی
مشکلات مربوط به اعتیاد و مواد مخدر

 

به دنبال بهترین باشید

یک راهنمایی بد می‌تواند به کلی شما را از مسیر دور کنید و باعث ایجاد آسیب های بیشتر و غیر قابل جبرانی شود. یک مشاور خانواده نابلد می‌تواند شما را وارد بحران های جدی تری کند. به همین منظور ما یکی از بهترین متخصص های زمینه روانشناسی و مشاوره خانواده را در کلینیک آوای بهار در اختیار داریم، دکتر معصومه تفته راهنمایی است که راه را رفته و به خوبی آن را بلد است و تجربه بالا، مهارت دقیق و تخصص آکادمیک و عملی ایشان نکات برجسته ای است که در هر مشاوری پیدا نمی‌شود. تجربه کنید تا کلام ما را تایید کنید.