مشاوره ازدواج چیست ؟

چرا مشاوره ازدواج مهم است ؟

مشاوره قبل ازدواج مسیر شما را مشخص می‌کند

آیا قصد ازدواج دارید اما در انتخاب فرد مورد نظر مردد هستید؟ آیا استرس داشتن ازدواجی موفق را دارید؟ آیا دوست دارید از تصمیم خود مطمئن شوید؟ کار را به دست کاردان بسپارید و بگذارید کلینیک روانشناسی آوای بهار با ارائه خدمات مشاوره قبل ازدواج مسیر پیش روی شما را روشن و مشخص کند.

مشاوره قبل ازدواج مهمترین قسمت زندگی مشترک

ازدواج و شروع زندگی مشترک تقسیم کردن و به اشتراک گذاشتن تمام زندگی خود با فردی دیگر است. این مسئله به اندازه تمام زندگی شما مهم است. زیرا زمانی که وارد دنیای متاهلی و ازدواج می‌شوید دیگر همه چیز برای شما متفاوت خواهد بود و زندگی به سرعت برای شما تغییر خواهد کرد. یک ازدواج موفق می‌تواند شما را به بلندترین قله های موفقیت، شادابی و طراوت در زندگی برساند. در مقابل یک ازدواج ناموفق می‌تواند طعم شیرینی زندگی را به کام شما تلخ کند و دری باشد به سمت افسردگی و نا امیدی.

مشاوره قبل ازدواج به قدری مهم است که زندگی و خوشبختی افراد به آن وابسته است. اهمیت این مشاوره زمانی مشخص می‌شود که پس از گذشت مدتی از زندگی مشترک زوجین به این نتیجه می‌رسند که در قسمت های مختلف زندگی با هم تفاهم ندارند اما این نتیجه گیری بسیار دیر رخ داده است.

چرا باید مشاوره قبل ازدواج داشته باشیم؟

انسان ها تنها یک بار زندگی می‌کنند و بیشتر افراد نیز تنها یک بار ازدواج می‌کنندو همین مسئله کافی است بدانید که تصمیم گیری در این مرحله تا چه اندازه سخت است. اشتباه نکنید و ازدواج را با دوران دوستی ها و روابط عاطفی مقایسه و سنجش نکنید. زندگی مشترک به اشتراک گذاشتن تمام اخلاق های فرد است که ممکن است اخلاق های بد و عاداتی که شما دوست ندارید هم جزو آن باشد.

قبل از از ازدواج همه نکات و ویژگی های هر دو طرف پدیدار نمی‌شود. مسائلی پنهان می‌ماند که ممکن است در زندگی نقش داشته باشد. زیرا در دوران دوستی و نامزدی، هر دو طرف سعی در تزئین خود و پنهان کردن مسائل منفی دارند. در نظر داشته باشید تنها عشق و محبت برای داشتن یک زندگی شاد کافی نیست، نکاتی وجود دارد که باید آنها را بدانید و در نظر داشته باشید.

ازدواج هندوانه دربسته نیست

در قدیم می‌گفتند ازدواج خوب به شانس افراد وابسته است و نمی‌توان قبل از ازدواج بسیاری از مسائل را فهمید. اما امروزه با پیشرفت علم روانشناسی، متخصصین این امور با انجام جلساتی در قالب مشاوره قبل ازدواج و جستجو در عمق شخصیت هر دو طرف می‌توانند درون این هندوانه را ببیند و علاج واقعه قبل از درمان کنند. هیچگاه فراموش نکنید ازدواج نکردن بهتر از یک ازدواج بد یا شروع یک زندگی با تردید است. مشاوره قبل ازدواج تردید ها را از بین می‌برد و به شما قدرت پیشبرد اهدافتان را منتقل می‌کند.

 

جواب پرسش های خود را در آوای بهار پیدا کنید

آیا می‌خواهید راز های ازدواج موفق را بدانید؟ آیا دوست دارید از چاله های مسیر ازدواج با خبر شوید و راه های عبور از آن را بدانید؟ به دنبال نکات روانشناسی برای شروع زندگی مشترک و برخورد با همسر خود هستید؟ آیا به دنبال رفع تردید ها و شک های خود می‌گردید؟ کلینیک روانشناسی آوای بهار زیر نظر سرکار خانم دکتر معصومه تفته متخصص امور ازدواج با ارائه خدمات مشاوره قبل ازدواج، پاسخی برای پرسش های شما خواهد بود.

یکی شدن و متاهل شدن وارد شدن به یک دنیای دیگر است. دنیایی که ممکن است ناشناخته و تاریک باشد. عقل حکم می‌کند برای ورود به یک مکان ناشناخته و تاریک، اطلاعات جمع آوری کنید و چراغ روشنایی همراه خود داشته باشد. آوای بهار همان همراه و روشن کننده مسیر شما خواهد بود. زمانی که اطلاعات کافی داشته باشید می‌دانید کجا و چگونه قدم بردارید تا در یک مسیری مطمئن به خوشبختی برسید. در یک کلام ساده، مشاوره قبل ازدواج تضمین خوشبختی شما است.

 

در مشاوره قبل ازدواج چه اتفاقی می‌افتد

فرد مشاوره دهنده باید تخصص و آگاهی کامل داشته باشد تا بتواند در این جلسات شما را به یک مقصد مشخص برساند. در مشاوره قبل ازدواج، چند مسئله مورد بررسی قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، آمادگی طرفین برای شروع زندگی مشترک سنجیده می‌شود. مهارت های لازم برای ازدواج در دو طرف ارزیابی می‌شود. مسائل کلیدی برای داشتن یک زندگی موفق مورد بررسی قرار می‌گیرد، مانند هم اندازه بودن و در یک کفه بودن دو طرف برای ازدواج و وجود درک متقابل در هر دو.

در این مشاوره به شما در درک هدفتان برای ازدواج کمک می‌شود همچنین، هیچگونه دخالتی در تصمیم گیری انجام نمی‌گیرد و این جلسات کاملا جنبه راهنمایی و آموزش خواهد داشت. تکنیک ها و مهارت هایی را که هر دو زوج برای شروع و ادامه زندگی و برخورد با یکدیگر لازم دارند، آموزش داده خواهد شد. مسائل مالی و اقتصادی نیز بررسی می‌شود.

بهترین زمان برای مشاوره قبل ازدواج

این مشاوره زمانی باید صورت بگیرد که هر دو طرف قصد جدی و قطعی برای ازدواج دارند. غالبا زمان مشاوره قبل ازدواج بعد از خواستگاری و قبل از عقد است. جلسات مشاوره نسبت به وسعت موضوع و درخواست زوجین متغیر است و هر چه تعداد جلسات بیشتر باشد، نکات دریافتی و سودمند نیز بیشتر است.

این جلسات اکثرا برای دختر ها و پسرها در نظر گرفته می‌شود اما گاهی نیز لازم است که خانواده ها نیز در این جلسات یا جلساتی جدا حضور داشته باشند زیرا آنها نیز نقش کلیدی در شروع زندگی زوجین دارند.

 

کار را به کاردان بسپارید

اهمیت این جلسات مشاوره برای شما مشخص و روشن شد. حال به این مطلب می‌رسیم که بهترین مشاوره دهنده چه کسی و به چه کسی رجوع کنیم. اگر در حال عبور از یک مسیر خطرناک هستید، داشتن یک راهنمای نابلد می‌تواند باعث اتفاقات ناگواری شود. به همین سراغ بهترین ها بروید. مشاوره دهنده باید علم، تجربه و تخصص کافی برای پاسخگویی به نیاز مراجعه کنندگان داشته باشد. آنها را واقعا کمک کند و وقت را تلف نکند، به همین منظور ما بهترین را به شما معرفی می‌کنیم.

سرکار خانم دکتر معصومه تفته با استفاده از علم کلاسیک بالا و همچنین تجربیات بسیار زیاد و تخصصی که در امور ازدواج دارید، بهترین کلید برای باز کردن این قفل است. کلینیک آوای بهار در های خوشبختی را به روی شما باز خواهد کرد.