حفظ حقوق مادی و معنوی سایت آوای بهار
با قانون کپی رایت آشنایی دارید؟ این قانون به تولید کننده محتوا یا اثر اجازه می‌دهد درباره اثر خود هر تصمیمی که می‌خواهد بگیرد و دیگران حق استفاده از آن اثر را به نام خودشان ندارد. به اصطلاح اجازه کپی کردن و برداشتن محتوا و آثار را نخواهند داشت. با توجه به قانون حفظ حقوق مادی و معنوی سایت آوای بهار، هرگونه سوء استفاده و کپی برداری از محتوای سایت غیر قانونی و غیر اخلاقی است و جرم تلقی می‌شود. به همین دلیل قابلیت پیگیری قانونی دارد.
کپی رایت محتوا
در کشور ما متاسفانه کپی رایت محتوا به راحتی انجام می‌گیرد و افراد تنها با چند کلیک محتوا و خدمات یک سایت را کپی می‌کنند و برای خود استفاده می‌کنند. این کار علاوه بر اینکه طبق قانون حمایت از کسب و کار های اینترنتی جرم است، بسیار عملی غیراخلاقی است.
محتوایی که در یک سایت تولید می‌شود اعم از متن ها و مطالبی که برای یک پست وجود دارد، تصاویر و عکس های استفاده شده، ایده ها و خدمات ارائه شده و… تحت حمایت این قانون هستند. طبق قانون حفظ حقوق مادی و معنوی سایت آوای بهار، تمام محتوا و اجزاء استفاده شده در سایت متعلق به موسسه آوای بهار است.
قانون حمایت از تجارت الکترونیک
در قانون حمایت از تجارت الکترونیک در فصل اول ماده 62 صراحتا درباره حقوق مولف و حق تکثیر ذکر شده است که تمامی آثار تولیدکنندگان محتوا منحصرا در اختیار خودشان است و هرگونه سوء استفاده از آنها از طریق مراجعه قانونی قابل پیگیری است. در صورت مشاهده کپی کاری محتوا و آثار سایت یا صفحه الکترونیکی افراد خطاکار مسدود خواهد شد.
آثار تولید شده در سایت آوای بهار تمام توسط مالک سایت تهیه و تولید شده است. این آثار که از مطالب، عکس ها و خدمات متخلف تشکیل شده است تحت حمایت قانون کپی رایت می‌باشند. لازم به ذکر است که هرگونه مشاهده تکثیر، بازتولید و نشر مطالب علی الخصوص بدون ذکر منبع، پیگرد قانونی خواهد داشت.
حقوق مادی و معنوی سایت آوای بهار
محتوای سایت آوای بهار تحت قانون حفظ حقوق مادی و معنوی سایت آوای بهار قرار دارد. به این منظور که برداشت ها و درآمد های مادی و اقتصادی از این خدمات و مطالب و همچنین برداشت های معنوی مانند ثبت آثار و منبع مطالب همگی تحت انحصار این سایت و سرکار خانم دکتر معصومه تفته می‌باشد.
این سایت در مراجع قانونی ثبت شده است و علاوه بر داشتن کد ثبت، دارای نشان اعتماد الکترونیکی نیز می‌باشد، که در قسمت پایین سایت قابل مشاهده است. علاوه بر آن این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی نیز ثبت شده است. به همین منظور تمامی مطالب اختصاصی و انحصاری می‌باشد و بدون اجازه مسئولین سایت قابل استفاده نمی‌باشند.
بدیهی است که تخلفات توسط مدیران سایت با مراجعه به پلیس محترم فتا و تحت عنوان قانون حمایت از کپی رایت، پیگیری خواهد شد. استفاده از مطالب سایت به هر نحوی بدون اشاره به منبع و ذکر نام موسسه آوای بهار غیر مجاز و غیر قانونی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *