آسترولوژی, آموزش های پایه آسترولوژی

اجرام آسمانی در آسترولوژی

آیا برای شما هم این سوال پیش آمده است که آسترولوژی یا اختر بینی چیست؟ چه کاربردی در زندگی دارد؟ در تشخیص آن از چه عناصری استفاده می شود؟ برای یافتن پاسخ سوالات خود در همین خصوص با آوای بهار عشق در ادامه همراه باشید.
کیهان چیست؟
دانشمندان بسیاری معتقدند که کیهان حدود 15 میلیارد سال پیش، با انفجار بزرگی به اسم بیگ بنگ یا مه بانگ به وجود آمده است. این انفجار در محدوده ای کوچک و در زمان بسیار کوتاهی روی داده است. بعد از این انفجار جهان به وجود آمده تا کنون در حال رشد و گسترش است. در گوشه به گوشه ی سپهر ستاره ها، سیاره ها، و باقی اجرام سماوی با نظم خاصی پراکنده شده اند.
ستاره ها:
اختر ها گوی های بزرگی هستند که جنسشان از گاز است؛ واکنش های هسته ای که در این گوی های بزرگ رخ می دهد نور و گرما تولید می کند. تولد یک ستاره با متراکم شدن ماده های موجود در ابر های گاز و غبارات (ابر های سحابی) آغاز می شود. واکنش های هسته ای به دمای کافی نیاز دارند و پس از آن هیدروژن به هلیوم تبدیل می شود تا تابش آنها پیوسته باشد.
اگر هیدروژن ستاره ها تمام شوند اختر تغییر و تحول اش را شروع می کند. لایه های خارجی اختران پیر تا آنجا که می شود انبساط پیدا می کند و حجمش چندین برابر می شود. سرنوشت ستارگان به جرم آن ها بستگی دارد، به طوری که اگر ستاره سنگین باشد عمرش کوتاه تر می شود و طی یک انفجار بزرگ (ابر نواختر) از هم متلاشی می شوند.

ستاره دنباله دار
خورشید:
خورشید تنها ستاره ی منظومه ی شمسی شناخته می شود اما یکی از هزاران نجم عالم به شمار می رود. این ستاره برای آن که به زمین نزدیک است درخشان دیده می شود و گرمای واکنش های داخل هسته ی آن قابل احساس است. سرنوشت خورشید هیچ گاه به انفجار ابر نواختر دچار نمی شود زیرا جرم آن برای این اتفاق کافی نیست.
همین اختر آسمانی زندگی بخش گیاهان، جانوران و انسان ها است. اقلیم های گوناگون را پدید می آورد و آب و هوای مناسب برای زندگی بر روی کره زمین را ایجاد می کند.

خورشید یا شمس
سیارات:
اگر بخواهیم برای سیاره ها تعریف درستی بیاوریم باید بگوییم بزرگ ترین اجرامی هستند که دور کوکب ها می گردند؛ این اجرام می توانند سنگی باشند یا از مایع و گاز تشکیل شده باشند. سیاره ها هر کدام قمر دارند و بر اساس نیروی گرانشی که دارند شکلی گرد و کروی به خود می گیرند.
کلمه ی سیاره در فرهنگ لغت یونانی ها به معنی سرگردان معنا می شود. به این علت این نام به سیاره ها رسید که بر خلاف ستارگان در حال حرکت هستند.
قمر:
ماه تنها قمر طبیعی زمین است و درخشش آن به این دلیل است که نور شمس را بازتاب می دهد. فرضیه های پیدایش ماه به چهار و نیم میلیارد سال پیش بر می گردد. دانشمندان اولین فرضیه را اینگونه بازگو می کنند که جسم سنگینی با زمین برخورد کرده است و اینک ماه یک تکه ی جدا شده از زمین است؛ و فرضیه دوم به این ترتیب شرح داده می شود که ماه همواره جسمی جدا از زمین بوده است و زمانی که به نزدیکی زمین رسیده است اسیر و گرفتار گرانش آن شده است.

ماه
کیهان شناسی:
بابلیان بر علم نجوم احاطه داشتند و طالع بینی در واقع به کار گیری همین علم بوده است. ملاحظه و بررسی اجرام سماوی، ماه، سیاره ها و… تعیین کننده حرکت چهار عنصر عالم می شود. به هنگام تولد اشخاص اجرام آسمانی هر کدام با یک ترتیب خاصی در آسمان نقش بسته اند. طالع بینان با کشفیات و مشاهدات خود از آینده ی او پیش گویی خواهند داشت.
آسترولوژی به این معناست که افراد متخصص این علم، به هنگام متولد شدن آدمی با در نظر گرفتن جای ماه، سیارات و شمس در مقابل زمینه ی آن ها در منطقه البروج رفتار و شخصیت او را پیش بینی کنند.
مبانی اختر بینی غربی:
الف) خورشید (شمس): هویت من
خورشید در واقع بازگو کننده ی بخش تغییر ناپذیر یا ذات و درون شماست. شمس نشان دهنده ی ذهن آگاه و بیدار شماست؛ نیرویی پایدار، آرام و عمیق است.
ب) ماه: احساسات من
ماه یک روایتگر ناخودآگاه و احساسات شما است. قسمت ناخودآگاه شما را تعریف می کند.
پ) مرکوری (عطارد): فکر من
سیاره ی عطارد نشان دهنده افکار شماست. کار هایی که در زمینه ذهن و عقل، ادراک و حافظه، صحبت کردن و نوشتن است را مدیریت می کند.
ت) ونوس (زهره): عشق من
ونوس بازتاب دهنده عشق، زیبایی، پول و لذت است. نشان دهنده ی توانایی خود در بروز احساسات و لذت بردن ها است که شامل ظرفیت جذب و قدردانی از آفاق می شود.
ث) مارس (زمین): عمل من
مارس خدای جنگ و انرژی عمل است. ونوس زن و مارس مرد است به همین جهت نقطه عکس یک دیگر قرار دارند. انواع غرایز از جمله جنسی تحت نظارت مارس است.
ج) ژوپیتر (مشتری): رشد من
نماد رشد و گستردگی این سیاره است که موفقیت، خوشبختی، خوش بینی و شادی را به شما هدیه می دهد.
چ) سترن (زحل): ماحصل و دست آورد های من
سترن با قوانین، محدودیت ها و مرز ها سر و کار دارد و با اصول، حد و حدود ها، امنیت و حاشیه ها همراه است.
ح) اورانوس (اورانوس): تکامل من
اورانوس نشانه ای از پیدایش خلاقیت و جهان بینی است. انرژی آن به عنوان انقلاب، تغییر و تحول و اختلال وصف می شود.
خ) نپتون (نپتون): رویا های من
نپتون دیدگاه عرفانی یک معبود الهی و یا هرج و مرج های ابتدایی است. سیاره پذیرش، تخیل و سردرگمی است.
د) پلوتو (پلوتو): قدرت من
پلوتو می تواند جنسیت، تحول، ثروت های بزرگ و قدرت را نشان دهد. از تغییرات اساسی برخوردار است که باعث انقلابی واقعی می شود.

آسترولوژی
در علم روانشناسی با بررسی چارت تولد افراد همچنین کمک از علم اختر بینی می تواند به شناخت زخم های زندگی، انرژی قدرتمند چند بعدی، الگو های انرژیکی و… کمک کنند. به گفته پروفسور کارل گوستاو یونگ اختر شناسی تمامی دانش روان شناسی از دوران باستان است.
او معتقد بود که با تجدید کشف و ارتباط گرفتن با دنیای معنوی می توانیم خودمان را بشناسیم و روحمان را تسکین ببخشیم.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.