مهارت حل مساله, مهارت های زندگی

کرونا و تاثیر آن بر شغل ما

کرونا و تاثیر آن بر شغل افراد:
مسئله کرونا یا همان ویروس همه گیر کووید 19 چندین وقت است که نه تنها ما بلکه مردم سراسر دنیا را دچار حبس خانگی (قرنطینه) کرده است. رعایت موارد بهداشتی نیز از الزامات این دوران است تا به سلامتی از آن عبور کنیم. شیوع این ویروس ما را تنها محکوم به در خانه ماندن نکرده است بلکه تاثیر چشمگیری بر شغل ما، سلامتی، اقتصاد کشور و… گذاشته است. نگاه آدم ها به زندگی و اتفاقات اطراف می تواند این شرایط را برای ما راحت تر یا سخت تر کند. بنا به رویداد ها و رعایت پروتکل های اجتماعی به راحتی ادعا می شود که خیلی از ما بیکار و یا خانه نشین شده ایم.

کرونا ویروس و تاثیر آن بر شغل ما
اهمیت کار در زندگی انسان ها:
هیچ کس نیست که داشتن کار را عیب کند؛ زیرا این قضیه یک نوع معجزه در زندگی بشر محسوب می شود. اعجاز کار نه تنها برای رفع نیاز های مادی بلکه برای خروج از حس رخوت و سستی انسان نیز موثر بوده است. کار کردن یک جور وظیفه ی اجتماعی است؛ پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) و اهل بیت نیز بسیار به کار کردن و شاغل بودن توصیه کرده اند.
ایجاد اشتغال در کشور:
کشور ما چندین سال است که با وجود تحریم های بی رحمانه در بحران های اقتصادی قرار گرفته است. البته کارآفرینان بسیاری نیز از دل همین خاک برخاسته اند و برای جوانان و افراد زیادی ایجاد اشتغال کرده اند. اما در کنار این اتفاقات مثبت نمی توان آمار بیکاری جوانان را نیز نادیده گرفت.
جمعیت کثیری در جامعه وجود دارند که در دستگاه های دولتی مشغول به کار هستند اما این کار نه مرتبط به دانشی است که در دانشگاه آموخته اند نه آن کاری بوده که سال ها در پی اش بوده اند. همچنین در انجام آن نیز علاقه ای نشان نمی دهند و این به عبارتی تباهی عمر است.
اگر فکر می کنید با این حرف ها فقط می خواهیم شما را دلسرد کنیم دچار اشتباه شده اید. ما می خواهیم با یک تصمیم درست و گرفتن مشاوره شغلی شما را به سمتی که برایش خلق شده اید هدایت کنیم.

تاثیر کرونا و قرنطینه بر شاغلین و شرکت ها

تاثیر علاقه در کار:
وقتی کاری را پیدا می کنیم که علاقه، اشتیاق و کشش به انجام آن در ما شکوفا می شود در مدت زمان کوتاه یا بلندی قطعا به موفقیت دست می یابیم. ایستادن در نقطه ی پیش از شروع و فکر رفتن به ابتدایی ترین خانه همیشه واهمه آور است. فکر هزاران احتمال و رویداد در سرمان می چرخد که اگر به تحقق برسند ما شکست میخوریم ولی همیشه از خود سوال کنید مگر شکست چیزی خارج از در مسیر بودن است؟ تا زمانی که شکست در برنامه ی زندگی شما روی ندهد هیچگاه شیرینی موفقیت و پیروز شدن برای شما قابل احساس نخواهد بود. ما آدم ها نباید فراموش کنیم که زندگی واقعی تلفیقی از موفقیت ها و شکست هاست.
برای رسیدن به علایق خود از هر زمانی که شروع کنید دیر نیست. علاوه بر آن شما با گرفتن چند مشاوره ی ساده، گذراندن چند دوره ی آموزشی و مدیریت برنامه های زندگی به راحتی در کنار کار همیشگی که برای گذران زندگی انجام می دهید به علایق و خواسته هایتان هم می رسید.

تاثیر علاقه به کار در رسیدن به موفقیت
نگاهتان به قرنطینه را تغییر دهید:
مدت زمان زیادی است که در قرنطینه هستیم یا اگر به محل کار هم می رویم سایر رفت و آمد های شخصی و خانوادگی مان خیلی کمتر شده است. حتما شما برای یکبار هم که شده با آدمی برخورد کرده اید که برای تعطیلات عید نوروز برنامه ریزی می کند اما بعد از ظهر آخرین روز تعطیل متوجه می شود که به هیچ کدام آن ها رسیدگی نکرده است. چرا این اتفاق می افتد؟
علاوه بر دید و بازدید ها و یا کارهایی که باعث می شود شما به برنامه ی از پیش تعیین شده تان کار های جدید وارد کنید عدم مدیریت زمان نیز از مسائل مهمی است که ما را از رسیدن به هدف و خواسته هایمان دور می کند.
شما فکر میکنید اگر 13 روز عید نوروز تبدیل می شد به یک ماه کامل می توانستید از بطن تعطیلی ها آدم موفقی را بیرون بکشید؟ اگر معتقدید تا به الان زمان و تعطیلی ها برایتان کم بوده است وگرنه به کارهایتان می رسیدید، قرنطینه و کرونا به ما فرصت کافی داده اند تا خودمان را از وضعیت همیشه شاکی بودن خارج کنیم و دست به عمل شویم.

دورکاری ها در دوران کرونا

ارتقا شغلی و یادگیری مهارت ها:
اگر همین الان که در حال مطالعه این مقاله هستید و از درون باور دارید که شما برای شغلی که در پیش گرفته اید مناسب نیستید یا به عبارتی اون شغل برای شما مناسب نیست پس هرچه زود به فکر ارتقا شغلی باشید. ارتقا شغلی فقط به معنی کسب رتبه ی بالاتر در همان مجموعه که هستید، نیست. زمانی که شما شغلی پیدا می کنید که با عشق و علاقه به انجام آن می پردازید حتی اگر درآمدش هم کم بود اما شما ارتقا شغلی داشته اید. کسب مهارت ها موانع را از سر راه رسیدن به شغل مورد نظرتان کنار می زند و عبور را برایتان راحت تر می کند.
آمار ها نشان می دهد خیلی از افراد دیر یا زود پس از انجام مداوم یک کاری، متوجه می شوند که در مسیر درستی قرار نگرفته اند و یا ورودشان به این کار اشتباه بوده است. شناخت شخصیت، افکار و اولویت ها در انتخاب مسیر بسیار مهم است پس توصیه ی ما این است که قبل از ورود به شغل جدیدی یا حتی شغلی که تمایل دارید در ادامه به آن بپردازید از مشاوره شغلی آوای بهار کمک بگیرید. مشاوران حاذق و با اعتبار موسسه آوای بهار با مطالعه و کشف استعداد های درونی و تمایلات شما بهترین راه را به شما نشان می دهند و شروع را به مراتب آسان تر می کنند.
کسب مهارت جدید در زمان قرنطینه:
آدم های موفق کسانی هستند که از هیچ فرصتی چشم پوشی نمی کنند و آن را به بهترین زمان برای یادگیری و کسب مهارت های جدید تبدیل می کنند. می خواهیم شما را با تعدادی از مشاغل که در دوره کرونا و پسا کرونا برای ما درآمد زایی می کنند آشنا کنیم.
⦁ سرمایه گذاری و بورس: فرصتی که پیش آمده بهترین زمان است تا دانش خود را از بورس و سرمایه گذاری ها بالاتر ببریم. وارد شدن به بورس به مراتب خیلی بهتر از سرمایه گذاری در ارز و طلا می باشد. فعالیت های بورسی در داخل کشور صورت می گیرد و به نفع اقتصاد ماست و از طرفی تمام فعالیت ها قانونی است. برای آن که در این راه موفق باشید نیاز به سواد آن دارید پس حتما از کتاب های موفق در این زمینه یا ویدیو های رایگانی که در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام و یوتیوب منتشر می شوند کمک بگیرید.
⦁ دیجیتال مارکتینگ: اگر به فضای سوشال مدیا و فروش دیجیتال علاقه مند هستید به راحتی با دیدن آموزش های غیر حضوری و دوره هایی که در حال برگزاری در این حوزه میباشند کسب و کار خود را راه اندازی می کنید. توجه داشته باشید که دنیا رو به دگرگونی می باشد و مردم در حال روی آوردن به دستگاه های دیجیتال و اینترنت هستند. پس مطمئن باشید که هنوز این شغل در جامعه اشباع نشده است و کاملا بازار کار خوبی خواهد داشت.
⦁ حقوق بدانید: برای کسانی که دوست دارند حقوقدان شوند هنوز برای شروع دیر نشده است. انواع کتاب های آموزشی جامع و ویدیو های رایگان آموزشی در یوتیوب و آپارات هستند که به شما مسائل حقوقی را آموزش می دهند. به همین ترتیب اگر دوست دارید حقوقدان شوید مسائل را به دسته ی شخصی و کاری تقسیم کنید و بر اساس اولویتی که به آن می دهید آموزش را پیش بگیرید و با برنامه حرکت کنید.
⦁ تجارت را یاد بگیرید: میل به شغل تجارت در خیلی از افراد وجود دارد ولی کمتر کسی واردش می شود. یکی از سختی های این راه آموزش دیدن است. یعنی حتی اگر سالیان سال هم در این کار باشید باز یک سری نکات وجود خواهند داشت که شما باید به مطالعه آنها بپردازید. در این فرصت به دست آمده سعی کنید درباره ی مسائلی مثل ترخیص کالا از گمرک و شرایط آن، نقل و انتقالات ارزی، موضوع بیمه و باربری، حمل و نقل، بازاریابی، ثبت سفارش و درخواست ها، نحوه عرضه و فروش به اندازه ی کافی اطلاعات جمع آوری کنید.
⦁ توسعه شغل فردی: هیچ کدام از ما در شغلی که پیش گرفته ایم بی عیب و نقص نیستیم. اگر آینده ی شغلی شما حیاتی است پس در اولین فرصت شروع کنید نقص های خود را کشف کنید و در جهت رفع آن ها قدم بردارید. از یک دوست دلسوز، ویدیو های آموزشی، کتاب ها و… کمک بگیرید.
⦁ کسب مهارت نرم افزاری: همه می دانیم که نرم افزار ها در زندگی بشر بی نهایت کاربردی شده اند و بر همین اساس مدام در حال رشد و آپدیت شدن هستند؛ پس اگر به کار کردن با نرم افزار ها علاقه مند هستید و تا به امروز در پی یادگیری آن ها بوده اید حتما از زمان پیش رویتان بهره ببرید. قابلیت های آفیس را بیشتر کشف کنید، فتوشاپ را بلد باشید و راجع به سایر نرم افزار های کاربردی اطلاعات کسب کنید. برای این کار هیچ نیازی به بیرون رفتن و یا تهیه بسته های آموزشی ندارید. با یک جست و جوی ساده می توانید ویدیو های رایگان آموزشی را دانلود کنید و به یادگیری کار با نرم افزار محبوبتان بپردازید.

دیجیتال مارکتینگ

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *