مشکلات زناشویی و سکس تراپی, مهارت های ارتباط با همسر

تفاوت های زنان و مردان در رابطه جنسی

زنان و مردان به لحاظ فیزیولوژیکی و همچنین روانشناسی از یکدیگر متمایز هستند. این تفاوت آن ها مفهوم بد و خوب بودن را به دنبال نمی کشد و تنها بیانگر اختلاف آنان در جهان هستی و لحظه خلقت است. حال بسیار طبیعی است که این تمایزات در رابطه جنسی آن ها نیز مشهود باشد.

رابطه جنسی در بین زوجین
رابطه جنسی:
رابطه جنسی یکی از مولفه های بسیار مهم در زندگی زناشویی به حساب می آید. ازدواج درست ترین راه پاسخگویی به این نیاز طبیعی بدن است. روابط جنسی در بین زوجین احساس صمیمیت بیشتری به وجود می آورد و تفاهم آن ها را بیشتر می کند.
اگر متمایل باشید که معنی بهتری از آن را بدانید باید گفت هر کنشی که باعث تحریک همسر یا پارتنرمان شود رابطه جنسی نام دارد. این رابطه می تواند از مرز های آمیزش جنسی بگذرد و با رفتار هایی عمیق تر مانند معاشقه، بوسه، نوازش، رابطه دهانی (اورال سکس) و… همراه شود. اگر فرد برای خودش تحریک جنسی به وجود بیاورد به آن خود ارضایی می گویند.
ارتباط جنسی موفق:
از نظر روانشناسان این نیاز غریزی در انسان راهکاری است تا عشق عمیق بین دو طرف به یکدیگر ابراز شود. برای داشتن ارتباط جنسی موفق نباید تنها به میل و خواسته های خودتان بیندیشید؛ بلکه باید به سلیقه و علایق پارتنرتان را اهمیت دهید و آن ها را هم شناسایی کنید تا با هم تجربه یک رابطه خوب را داشته باشید. هرچقدر صمیمیت و راحتی در بین زوجین بیشتر باشد دسترسی به ندانسته های یکدیگر نیز آسان تر است. اما قبل از هر چیز باید بدانید که بدن شما و همسرتان چه تفاوت هایی را شامل می شود تا بتوانید کیفیت روابط را ارتقا دهید.

ارتباط جنسی موفق

تفاوت های زنان و مردان در رابطه جنسی:
شناخت تفاوت ها و آناتومی بدن همسرتان بسیار ضروری و بر هر موضوع دیگری اولویت دارد. هر اندازه که شما شناختتان از هم گسترده تر باشد به همان اندازه می توانید بر تحریک همسر خود توانمند تر ظاهر شوید. با دانستن رمز بدن پارتنرتان او را برای داشتن یک رابطه عاشقانه و مهیج، آماده تر می کنید.
در متن زیر به عوامل و فاکتور هایی می پردازیم که مردان و زنان در آن با یکدیگر متفاوتند:
⦁ زمان خواهی: زنان مدت زمان بیشتری را نیاز دارند تا به برانگیختگی جنسی برسند. بهترین راه برای کوتاه کردن این زمان معاشقه و پیشنوازی های قبل سکس است. این زمان بهترین موقعیت است که شما با نقاط حساس همسرتان آشنا شوید و از تحریک آن ها در طول رابطه جنسی لذت ببرید.
⦁ معاشقه ی مناسب، برای مردان: این باور که تنها زن ها نیاز به پیش نوازی و معاشقه دارند را دور بریزید. زیرا مردان نیز به این کار نیاز دارند تا بدنی آماده و سرحال تر داشته باشند. این معاشقه های مکرر پیش از سکس در درمان زود انزالی و مشکلات دیگر جنسی آن ها موثر است.
⦁ چرخه قاعدگی زنان: زنان هر ماه از نظر جسمانی و شیمیایی (هورمونی) با تغییرات زیادی رو به رو هستند. چرخه قاعدگی در آن ها باعث ایجاد دگرگونی های خلقی می شود. در روزهای منتهی به شروع پریود، زنان دچار تنگ خلقی، احساس غمگینی، تحریک پذیری، عصبانیت و افت میل جنسی می شوند. این علامت ها با یک زن تا دوره یائسگی هم کشیده می شود. اگر در این دوره از همسرتان بیش از پیش مراقبت کنید و به او کمک کنید که از روزهای بحرانی به خوبی گذر کند زندگی شادتری خواهید داشت.
⦁ پریود مردانه: چرخه هورمون مردانه به پریود مردانه معروف است و روحیات مرد را تحت تاثیر می گذارد. در پی کاهش تستوسترون مردان علائمی نظیر استرس، کاهش کیفیت در خواب، تغییر اشتها و میل غذایی، عصبی بودن، حساسیت بیش از اندازه و افسردگی در آن ها دیده می شود.
⦁ به رویای زنان جامه ی عمل بپوشانید: برعکس مردان که خیلی ساده دلشان می خواهد به ارضا برسند و از مستقیم ترین راه وارد می شوند اما زن ها میل بیشتری دارند که رویا پردازی کنند؛ پس با صبوری کاسه ی احساساتشان را از عشق لبریز کنید. باید بدانید که موقعیت درونی برای آن ها از اهمیت زیادی برخوردار است.
⦁ ارگاسم متفاوت: از فاحش ترین تفاوت های جنسی زن و مرد می شود به آمار و ارقام ارضا شدن و به ارگاسم رسیدن اشاره کرد. 75 درصد از مردان در حین رابطه جنسی به ارگاسم می رسد در حالی که این عدد برای زنان تنها 26% اعلام شده است. فاصله ی دخول کردن تا به ارگاسم رسیدن در مردان حدودا 4 دقیقه و در زنان 11 دقیقه گزارش شده است.
⦁ زایمان: زنان پس از زایمان میل جنسی کمتری به همسرشان نشان می دهند در حالی که مردان به طور متناوب می توانند به آن فکر کنند و میل داشته باشند.

ارگاسم
اختلالات جنسی طرفین:
هر رابطه جنسی می تواند اختلالات و مشکلاتی را هم در کنار خود داشته باشد. مشکلاتی که زوجین در رابطه ی خود احساس می کند باعث پایین آمدن کیفیت سکس، از بین رفتن رضایت همسر و… می شود. اختلال جنسی از نظر پزشکی به دو دسته تقسیم می شوند:
⦁ نا به هنجاری جنسی (پارافیلیا): این دسته از اختلالات فرد به ارضا جنسی می رسد اما نه از راه های درست و به هنجار. این افراد با هنجار شکنی ها نشان می دهند که دچار انحرافات جنسی هستند.
⦁ اختلالات جنسی نمایشگری (نشان دادن آلت)
⦁ مبدل پوشی
⦁ مالش دوستی
⦁ اختلالات جنسی یادگار خواهی (فتیشیسم)
⦁ تماشاگری جنسی (چشم چرانی)
⦁ بچه بازی
⦁ اختلالات جنسی خود آزاری (مازوخیسم)
⦁ اختلالات جنسی حیوان دوستی
⦁ اختلالات جنسی دیگر آزاری (سادیسم)
⦁ هرزه گرایی مجازی
⦁ ادرار یا مدفوع خواهی
⦁ عضو خواهی
⦁ مرده خواهی
⦁ کج کاری جنسی: به آن دسته از مواردی که فرد در یکی از چهار مرحله از رابطه جنسی یعنی (میل جنسی، تحریک، ارگاسم و فرونشانی) دچار مشکل باشد، کج کاری جنسی می گویند.
⦁ کمبود میل جنسی مردان (سرد مزاجی)
⦁ کمبود میل جنسی زنان
⦁ اختلال در نعوظ
⦁ اختلال در به ارگاسم رسیدن
⦁ دیر انزالی
⦁ زود انزالی
⦁ واژینیسموس (واژینیسم)

مشکلات جنسی:
اگر در زندگی زناشویی خود اعتماد به نفس ندارید باید هرچه زودتر به فکر درمان باشید. مشکلاتی نظیر کوچک بودن آلت تناسلی در مردان، عدم نعوظ، کوچک بودن سینه در خانم ها و… می تواند اعتماد به نفس را در شما تضعیف کند. به دنباله ی کمبود اعتماد به نفس و بالا رفتن سطح استرس، شما از داشتن رابطه جنسی با همسر خود گریزان می شوید. زمانی که زوجین نتوانند نیاز های یکدیگر را برآورده سازند ممکن است دچار انحراف شوند و از قید و بند خانواده خود را جدا سازند. به همین ترتیب مشکلاتی نظیر افسردگی، پرخاشگری و… را در زوجین شاهد خواهیم بود.
برای آنکه اختلالات و مشکلات خود را درمان و از بروز اتفاقات ناگوار در آینده جلوگیری کنید حتما به یک سکس تراپیست معتبر و با تجربه مراجعه کنید.

رابطه جنسی ناموفق نیاز به سکس تراپیست دارد

خدمات سکس تراپی:
سکس تراپی چیست؟ در پاسخ به این سوال شما، باید بگوییم که رابطه جنسی یک پل بسیار مهم برای ارتباطات زن و شوهر است؛ پس نادیده گرفتن آن یا اهمیت ندادن به این مسئله زندگی مشترک را تحت شعاع قرار می دهد. انواعی از خیانت ها و مشکلات خانوادگی به علت عدم وجود این روابط بوده است. سکس تراپی یک نوع از درمان های روانشناسانه است که به کمک یک روانشناس متبحر و متخصص می توانید پرده ی سیاه و غمگینی که بین شما و همسرتان کشیده شده است را کنار بزنید.
سکس تراپی برای چه کسانی مفید است؟
کسانی که در رابطه جنسی خود دچار مشکل و اختلال هستند می تواند با کمک سکس تراپیست مشکلات عدیده ی خود را درمان کنند. خدمات سکس تراپی در آوای بهار توسط روانشناس مجرب خانم دکتر معصومه تفته انجام می شود. سکس تراپیست با آگاهی بخشیدن به مراجعه کنندگان خود می تواند تا حد زیادی روابط را بهبود ببخشد و شما را از سردرگمی های یک رابطه جنسی خلاص کند.
فرآیند سکس تراپی چگونه است؟
سکس تراپی نیز نوعی خدمات روان درمانی می باشد و در این جلسات از افکار، احساسات، تجربیات و… افراد صحبت خواهد شد. این جلسات هم به صورت انفرادی هم با حضور زوجین می تواند پیش برود. نکته ی حائز اهمیت این است که این جلسات کاملا گفتاری هستند و سکس تراپیست به هیچ عنوان اجازه ی تماس یا مکالمه جنسی با مراجعه کننده خود را ندارد. در روند درمان مشکلات شما شنیده و حل خواهد شد و مناسب ترین راهکار ها با توجه به شناخت طرفین به شما پیشنهاد می شود.
چند جلسه برای درمان کافی است؟
تا زمانی که روان درمانگر شما از اختلال و مشکلات شما آگاهی نداشته باشد نمی تواند به شما اطمینان دهد که n تعداد جلسه می تواند موثر و اثربخش باشد.
در موسسه آوای بهار برای آنکه شما و همسرتان در آرامش بیشتری به جلسات سکس تراپی بپردازید می توانید از منزل یا هر موقعیت دیگری که راحت هستید به صورت آنلاین تحت درمان قرار بگیرید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *