اختلالات جنسی, زوج درمانی, مشکلات زناشویی و سکس تراپی, مهارت های ارتباط با همسر, مهارت های همسرداری

ایجاد اشتیاق جنسی در زنان

سکس و رابطه جنسی:

رابطه جنسی یا سکس زمانی بین دو نفر صورت می گیرد که بخواهند عشق عمیق بین خود را به یکدیگر ابراز کنند. اما سکس یک مقوله ی واحد نیست و قابل تبدیل شدن به اشکال مختلف را دارد. زمانی زوجین از داشتن رابطه جنسی خوشحالند که هر دو نفر سکس را فقط به چشم یک آمیزش جنسی یا تکلیف و وظیفه نبینند. یک نزدیکی زمانی موفق خواهد بود که میل جنسی طرفین برانگیخته باشد و به هر دو با رضایت در رابطه شرکت کنند.

سکس موفق با رضایت طرفین همراه است

 

 

 

فواید برقراری رابطه جنسی و سکس:

فرزند آوری و ادامه نسل انسان تنها یکی از ابعاد آمیزش جنسی است. زمانی که زن و مرد با یکدیگر سکس میکنند متوجه خواهند شد که سلامت روح و جسم در گرو انجام آن است. همبستر بودن زوجین تا حد زیادی استرس را کاهش می دهد و به دنبال آن سیستم ایمنی بدن تقویت می شود.

خیلی از افراد برای نشان دادن عشق و احساسات یا کسب لذت، این کار را انجام می دهند. اما چیزی که دانستن آن بی اندازه مهم است غریزی بودن این نیاز است. نیاز به آمیزش جنسی از ابتدای خلقت وجود داشته است و در دین اسلام ازدواج بهترین راه پاسخگو بودن به غرایز جنسی است.

شاد زیستن یکی از فواید داشتن رابطه جنسی است

تفاوت های جنسی زن و مرد:

تفاوت های جنسی در بین زنان و مردان از ازل یک اصل ثابت بوده است. به لحاظ فیزیکی و روانی خانم ها و آقایان در مسئله ی سکس از خود رفتار هایی غیر مشابه و متمایز از هم را نشان می دهند که این عملکرد برخاسته از تفاوت هایی است که در ظاهر و باطن دارند. چند مورد از تفاوت رفتار های زوجین را در متن زیر می خوانید:

 • آقایان در لحظاتی که برانگیخته شده اند با بیشترین توان خود کار می کنند و پس از رسیدن به ارگاسم هم خیلی زود خاموش می شوند. اما زنان با درنگ بیشتری گرم و پس از آن نیز دیر تر سرد می شوند.
 • مردان در هر شرایط بحرانی مثل آشفتگی در کار ها، دیدن صحنه های دلخراش، وجود موانع در کار و… نزدیکی را مثل قرص آرام بخش یا قرص خواب می بینند و خود را با انجام این کار آرام می کنند. در حالی که زنان با توجه به اتفاقاتی که در اطرافشان در حال روی دادن است میزان میل به نزدیکی در آن ها کم و زیاد می شود.
 • مردان برعکس خانم ها خواهان رابطه ی زیاد هستند. در حالی که جنس مونث ابتدا باید وابسته ی مردی باشد، از او عشق دریافت کند و بعد تن به رابطه بدهد.
 • جنس مذکر از طریق گیرنده های چشمی تحریک می شود اما جنس مونث با شنیدن واژه هایی که بار معنایی مثبت، احساسی و عاشقانه دارند.
 • زنان در حین نزدیکی به راحتی از دو نیمکره مغزشان کار می کشند، یعنی هم به رابطه می پردازند هم حرف می زنند که بیشتر مواقع حرف ها در واقع تولید اصوات هستند؛ اما حرف زدن برای مردان در حین سکس سخت تر است زیرا در استفاده از نیمکره چپ ناتوان تر از زن ظاهر می شوند.

اختلالات رابطه جنسی:

برای آن که بدانیم چرا زنان میل جنسی کمتری دارند یا به اصطلاح سرد مزاج هستند اولین قدم شناخت و درک تفاوت ها است. البته مشکلات تنها از دامن زنان بیرون نمی جهد بلکه مردان نیز با ندانستن این موارد دچار اتفاقاتی مثل خیانت کردن، کج (کژ) کاری های جنسی و… می شوند.

سرد مزاجی از شایع ترین اختلالات جنسی در بین زنان است

چه روش هایی برای درمان سرد مزاجی زنان توصیه می شود؟

تعداد قابل توجهی از مردان از نبود میل کافی و سرد مزاج بودن همسرشان شکایت دارند. برای درمان و برافروخته کردن اشتیاق جنسی در همسرشان بهتر است که به یک سکس تراپ معتمد و حاذق مراجعه کنند.

سکس تراپی چیست؟

سکس تراپی هم مانند سایر خدمات روان درمانی شناخته می شود. در روند این نوع درمان روانشناس یا درمانگر با کمک اطلاعات پزشکی، شناخت شخصیتی و سایر مشخصه های یک فرد به افراد مراجعه کننده کمک می کند تا با شریک خود، رابطه ی جنسی و زندگی زناشویی با آرامشی را تجربه کنند. مشاوره جنسی در درک احساس رضایت به دو طرف یاری می رساند و مدیریت هیجانات، کنترل رفتار ها، بر کنار کردن چالش ها و… را آموزش می دهد.

چه کسانی باید به سکس تراپ مراجعه کنند؟

شاید تا همین الان پیش خود تصور کرده باشید که به لحاظ جنسی سالم هستید و نیازی به مشاور ندارید اما تحقیقات نشان داده است که حدود 43% از زنان جامعه ما دچار اختلالات جنسی هستند و این عدد در مردان به 31 درصد کاهش یافته است. ناکارآمد بودن در رابطه و نداشتن میل جنسی، سلامت روان و جسم افراد را تحت شعاع قرار می دهد. افرادی که حداقل به یکی از مشکلات زیر دچار هستند باید به سکس تراپ مراجعه کنند.

 • اختلال نعوظ در مردان
 • اختلال دیر انزالی
 • اختلال زود انزالی
 • بی میلی یا کم میلی
 • ناتوان در رسیدن به مرحله ی ارگاسم (اختلالات ارگاسمی)
 • ترس از مقاربت یا مقاربت ترسناک (واژینیسموس)
 • نابهنجاری جنسی (انحرافات جنسی)
 • بهنجاری جنسی (خجالت و شرم از بیان احساسات جنسی)

چرا به قرص ها پناه نیاوریم؟

جمعیت کثیری در جامعه فکر می کنند با مصرف قرص می توانند از این اختلالات خلاص شوند و با مراجعه به پزشک یا به طور خودسر مصرف قرص را پیش می گیرند. این افراد از روی نا آگاهی کاری می کنند که خرابی های گسترده تری به بار می آید. اما قبل از استقبال کردن از مصرف داروهای مختلف به این موضوع که خیلی از اختلالات جنسی ریشه ی روان شناختی دارند هم فکر کنید.

البته به طور صد در صد اینگونه نیست و بعضا این مشکلات ربط به فیزیک افراد دارد که در این صورت باید به اورولوژیست مراجعه کنند.

همیشه دارو ها به مشکلات ما پاسخ نخواهند داد

اثرات منفی نارضایتی جنسی:

به طور خلاصه باید بیان کنیم که رابطه جنسی به خودی خود می تواند بروز بیماری ها را کاهش دهد و علت آن تقویت سیستم ایمنی بدن است. میزان ظهور بیماری هایی نظیر سرطان، سکته قلبی و… برای افرادی که به طور مرتب رابطه جنسی دارند کمتر است.

علاوه بر آن نارضایتی جنسی در روان آدم نیز تاثیر گذار است. نارضایتی در رابطه شروع کننده مشکلات عمیق زناشویی، ایجاد دلخوری، تنفر، یأس، رقابت، حسادت، دلمردگی، تحقیر شدن، کمبود اعتماد به نفس و… است. وجود این مشکلات و احساسات در رابطه تا آخر باقی نمی ماند و در اکثر مواقع منجر به طلاق های عاطفی و طلاق قانونی می شود.

15 راه حل برای درمان سرد مزاجی زنان:

خیلی اوقات به هر دلیلی توانایی شرکت در جلسات درمانی و یا مراجعه به روان درمانگر را نداریم. در پایین به چند نکته که در زنان باعث بالا رفتن میل جنسی میشود، اشاره کرده ایم.

 1. از انگشتان خود کار بکشید: زنانی که پیش از سکس مورد معاشقه قرار می گیرند و از خدمات ماساژ رایگان همسرشان بهره می برند راحت تر به شروع رابطه تن می دهند.
 2. مکان تان را تغییر دهید: با رفتن به یک هتل یا تجربه کردن رابطه در یک نقطه ی جدید از خانه شور بیشتری در همسرتان برپا می کند.
 3. آراسته تر ظاهر شوید: برای زمانی که قرار است رابطه برقرار شود بیشتر وقت بگذارید؛ به حمام بروید و اصلاح کنید، مسواک بزنید، از خوشبو کننده ها یا دئودورانت ها استفاده کنید.
 4. کاشف نقاط باشید: نقاط حساس بدن یک زن را شناسایی کنید و از تحریک آن دست برندارید.
 5. انتقاد نکنید: به هیچ وجه در رخت خواب از رفتار همسرتان انتقاد یا شکایت نکنید.
 6. زمان شناس نباشید: فقط در زمان رابطه و یا لحظه هایی که به دنبال برقرار شدن آن هستید همسرتان را لمس نکنید. در دست زدن به او زمان شناس نباشید و خارج از رابطه هم با او تماس فیزیکی برقرار کنید.
 7. کمک کننده باشید: در منزل به عنوان یک مرد به کار ها و امور خانه به همسرتان کمک کنید تا استرس و خستگی کمتری را تجربه کند. به دنباله ی آن تحریک پذیر تر خواهد بود.
 8. زعفران بخورید: افراد زیادی به کمک زعفران برانگیخته می شوند شما هم برای همسرتان فرآورده هایی که در آن زعفران به کار رفته تهیه کنید یا برایش چای با زعفران بیاورید.
 9. ژل روان کننده استفاده کنید: واژن و مهبل زن ها پیش از تحریک خشک است از ژل های روان کننده و یا آب دهان برای خیس و نرم کردن آن استفاده کنید. به این ترتیب درد دخول کمتر خواهد شد و زن لذت بیشتری تجربه می کند.
 10. پیام بفرستید: از قبل با کلمات عاشقانه و تحریک کننده برای او پیام ارسال کنید. ولی این رفتارتان نباید محدود به یک روز خاص باشد، اینگونه زن احساس خوبی نمی کند و فکر می کند که او را فقط برای رابطه می خواهید.
 11. لوازم الکتریکی را خاموش کنید: هرگونه لوازم الکتریکی مثل تلویزیون، گوشی، لپ تاپ و… که باعث از دست رفتن تمرکز می شود را خاموش کنید.
 12. شاد تر باشید: دغدغه و استرس تنها در زندگی شما نیست و همسرتان نیز به اندازه ی شما درگیر این مسائل خواهد بود؛ پس سعی کنید بیشتر بخندید و بیش از پیش لحظات شاد را با هم تجربه کنید.
 13. به نیاز او نیز توجه کنید: خیلی از زن ها از این موضوع که همسرشان بعد از رسیدن به ارگاسم می خوابد و برایش مهم نیست که زن شان نیز ارضا شده است یا نه شکایت می کنند. پس به این مورد توجه داشته باشید که رابطه جنسی تنها از آن شما نیست و به همان اندازه همسرتان نیز در آن شریک است.
 14. تجربه های جدید داشه باشید: کارهایی را امتحان کنید که تا حالا نکرده اید. مثلا از او بخواهید چشم هایش را ببند، برایش لباس یا محصولات تحریک کننده جنسی بخرید و از کار هایی که تا به حال تجربه نکرده اید برای برافروختن میل جنسی کمک بگیرید.
 15. سیگار و الکل را کنار بگذارید: مردانی که سیگار می کشند قطعا متوجه بوی بد آن نخواهند شد ولی سیگار باعث زرد شدن دندان و بد بو شدن نفس می شود و الکل نیز شما را به فردی افسرده و غیر قابل کنترل تبدیل می کند. برای آن که سکس بهتری داشته باشید و در چشم همسرتان جذاب تر باشید مصرف این دو تا را قطع کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *