دسته‌بندی نشده

آسترولوژی و ارتباط آن با روح انسان

آسترولوژی و ارتباط آن با روح انسان ها

یکی از قدیمی ترین علوم بشر که به حرکت و موقعیت های ستارگان، سیارات و … می پردازد، آسترولوژی است. افراد بسیاری بر این باور هستند که ستاره شناسی با روح آدمی بر روی زمین ارتباط معنوی برقرار می کند. یعنی به نوعی اتفاقاتی که بر روی زمین رخ می دهد، با انسان و ستارگان در ارتباط است.
این علم باستانی اولین بار در کشور های هند و چین در شرقی ترین نقطه کره زمین مورد بررسی قرار گرفت. دانشمندان در این دو کشور برای پیشگویی وقایعی که بر روی کره زمین و در تمامی سرزمین ها، حتی سرزمین های غربی رخ می داد، به سراغ علم آسترولوژی رفتند.
حتی در زمان های قدیم کشورها و تمدن های بزرگی همچون یونان، رم باستان و دیگر کشور های اروپای غربی و مرکزی با استفاده از وسیله ای به نام هوروسکوپ، به مطالعه اجرام آسمانی پرداختند. کشف حقایق در مورد آسترولوژی می توانست زاویه های شخصیتی هر فردی را روشن سازد.
وقایعی که هر شخصی در زندگی با ان مواجه می شود، در اصل تاثیر گرفته از اجرام آسمانی بودند. به صورت کلی باید بگوییم علم آسترولوژی نوعی بررسی میزان تاثیر ستارگان، و تمامی اشیاء کیهانی در زندگی انسان می باشد.
موقعیت خورشید، ماه، ستاره، سیارات و .. همگی در زمان تولد فرد می تواند شخصیت او را شکل دهد. طبق علم آسترولوژی طالع بینی افراد و تمامی اراده و اختیار آنها متاثر از سیارات و ستارگان است. در اصل باید بگوییم تولد هر انسانی به منزله اجرای ماموریتی الهی می باشد. که این مسئله را علم نجوم کشف کرده است.
طالع بینی
ورود علم آسترولوژی به ایران توسط چه کسی بود؟
این علم برای اولین بار در ایران توسط خانم مریم ناظمی بیان گردید. ایشان پایه گذار علم ستاره شناسی در ایران به شمار می روند که معتقد بودند آسترولوژی در اصل نوعی انتخاب و تغییر است. تغییری که تحول به بار آورده و رشد روح آدمی را به نتیجه می نشاند.
اما پیش از خانم ناظمی کارل گوستاو یونگ از نظر روانشناسی به مسئله آسترولوژی پرداخته بود. ایشان نیز معتقد بودند که در اصل روح و روان آدمی با ستارگان و سیارات در ارتباط است. نوعی ارتباط معنوی که می تواند سعادت و خوشبختی را برای انسان به دنبال داشته باشد.
حتی می توان در روانشناسی یونگی به خوبی تمامی ابعاد و رابطه ستاره شناسی با روانشناسی را شاهد بود. شاید بهتر است بگوییم بیشترین مسئله ای که منجر شد رابطه کارل یونگ و زیگموند فروید بر هم خورد، باور یونگ بر تاثیرات روانی آسترولوژی بر روی روح آدمی بود.
زیرا فروید از یونگ خواسته بود به این مسئله نپردازد. اما ایشان بی توجهی نموده و به دنبال کشف اسرار و ارتباط معنوی میان روح آدمی و آسترولوژی رفته بود. اصولا افرادی که به علم خود شناسی علاقه مند هستند، همیشه به دنبال یافتن علمی جدید پیش می روند.
ستاره بینی یکی از روش های توانمند سازی انسان برای درک بهتر معنا و مفهوم زندگی است. این مسئله که چه هستیم، از کجا امده ایم و چرا در این دنیا هستیم، خود به اندازه کافی می تواند ذهن انسان را درگیر نماید. برای یافتن تمامی پاسخ هایی که به دنبال آن هستیم، لازم است به ابزاری قدرتمند دسترسی داشته باشیم.
آسترولوژی می تواند یکی از این ابزارهای قدرتمند برای درک جهان اطرافمان باشد. ارتباط عمیق تاروت، عدد شناسی و ستاره شناسی نوعی ارتباط تنگاتنگ است. هر یک از آنها در تفسیر چارت تولد انسان مورد استفاده قرار می گیرند. به همین دلیل توجه به آنها می تواند در زندگی بسیار تاثیرات جالبی داشته باشد.
آسترولوژی
آسترولوژی تکاملی چه نوع علمی است؟
در واقع این عمل سعی دارد تا کلید باشد برای باز کردن درب تمامی درهای بسته روح. تا انسان بتواند به باور های عمیق روح خود دست یابد. در اصل تصور کنید ما قادر باشیم به روح و آگاهی های عمیق خود دست یابیم. این مسئله با خود قدرت به دنبال خواهد داشت.
کشف قدرت های درونی انسان، منجر می شود تا در دنیای بیرونی به میزان بیشتری درخشش شخصیتی داشته باشد. خانم مریم ناظمی به این مسئله اشاره نموده است که ” علم آسترولوژی منجر شد تا من نسبت به توانایی های عمیق خود درک بالایی بدست آورم. یعنی از یک رشته روحیات خشک و مردانه، به دنیایی آرام و زنانه کشیده شدم”.
تاریخ دقیق تولد ما در اصل نقشه سفری به سوی روح خود ماست. برای کشف و شناخت شخصیت خود. اگر بخواهیم از چارت تولد خود را به معنای امروزی تفسیر کنیم، باید بگوییم در اصل این چارت تولد حکم GPS بر روی بدن ما را دارد.
علم آسترولوژی یک نوع زبان نمادین باستانی است که اسطوره های بشری در سالهای گذشته آن را ریشه یابی نموده اند. برای این که بدانیم که هستیم، در این دنیا چه میکنیم، و باید چطور زندگی نماییم، کافیست این نقشه را در دست گرفته و به اعماق روح خود سفر کنیم.
تمامی انسان ها بر روی کره زمین زخم هایی بر بدن دارند که برای یافتن درمان آن همیشه در تلاش هستیم. برای این که بتوانیم این دردها را درمان کنیم، کافیست بدانیم از چه مسیرهایی باید حرکت نمود. این نکته می تواند سرآغازی برای شروع سفر و آموختن علم آسترولوژی به شمار رود.
هوروسکوپ
هوروسکوپ چیست؟
یکی از معروف ترین جدول های مربوط به اجرام فلکی که در آن زمان تولد افراد نشان داده شده است، هوروسکوپ است. افرادی که به علم آسترولوژی و اختربینی علاقه مند هستند، باید در مورد نحوه استفاده از این جدول اطلاعاتی در دست داشته باشند.
به راحتی می توان با استفاده از طالع بینی، زمان دقیق تاریخ تولد هر فرد را مشخص نمود. هوروسکوپ های رایج اصولا بر موقعیت خورشید، ماه و سیارات در زمان تولد توجه دارند. اما برا این اساس تعبیرهای مختلف برای تاریخ تولد هر فرد بیان می کنند.
اصولا در هوروسکوپ های چینی بیشتر از علائم زودیاک استفاده شده است که می توانید نمونه آن را در تمامی مجلات و روزنامه های دنیا شاهد باشید. درست است که هر تمدنی با استفاده از علم آسترولوژی ویژه خود، طالع بینی خاصی دارد، اما تقریبا همه آنها از ستاره بینی چینی و هندی نشات گرفته اند.
به نوعی می توانیم بیان کنیم که در اصل نشانه های مشترکی بین آنها وجود دارد. کمتر جادوگری است که در مورد علم آسترولوژی اطلاعاتی در دست نداشته باشد. این علم همچون مکاتب جادویی ویکا و هرمسی بسیار پرطرفدار می باشد. حتی کارل یونگ برای درمان برخی از بیماران خود از این شیوه طالع بینی استفاده نمود، و این علم را تایید می کند.
ستاره بینی
آیا علم، طالع بینی و آسترولوژی را تایید می کند؟
مطالعات بسیار زیادی بر روی این علم انجام شده است. با این که موفقیت های بسیاری در این خصوص به دست امده است، اما هنوز جامعه علمی با تردید به ستاره بینی توجه داشته و آن را نوعی شبه علم به شمار می آورد. البته لازم به ذکر است که کدام باور ماورایی وجود دارد که انسان ها و حتی علم آن را تایید نموده باشد؟
برای هیچ باور ماورایی نمیتوانیم توجیه یا اثباتی داشته باشیم. از نظر فیزیکی و زیستی نیز هیچ رابطه ای میان رفتارهای انسان و ستارگان وجود ندارد و به همین دلیل نمی توانیم آسترولوژی را نوعی علم به شمار آوریم. بررسی های آماری بسیاری بر روی افرادی که به ستاره بینی باور داشته اند صورت پذیرفته است.
بیشتر این افراد که به آسترولوژی باور دارند، معمولا دچار نوعی تبعیض یک جانبه می شوند. یعنی تنها پیش بینی هایی که به خاطر می سپارند درست از آب در می آید. اما پیش بینی های دیگری را که غلط از آب در می آید، همان پیش بینی هایی هستند که از یاد برده اند.
آسترولوژی به عنوان شبه علمی که نوعی ارتباط بین موقعیت سیارات و ستارگان را با موقعیت های شغلی و شخصیتی افراد برقرار می کند، در اصل توسط فردی به نام Gauquelin در سال 1955 بیان گردید. این شخص ارتباطی میان موقعیت سیاره مریخ و موفقیت این دسته از افراد در زمینه ورزشی پیدا کرد که آن را اثر مریخ نامید. البته هیچ کدام از مطالعات ایشان توسط محققین تایید نشد.
اما در نهایت برای کسب اطلاع در خصوص آسترولوژی بهترین روش این است که خود این علم را از نزدیک بررسی نمایید.
نجوم و طالع بینی
آیا معنای قمر در عقرب به علم آسترولوژی مرتبط است؟
حتما شما هم تاکنون بارها نام قمر در عقرب را شنیده اید. زمانی که ماه وارد صورت فلکی عقرب می شود، به اصلاح قمر در عقرب شکل می گیرد. تنها در طول یک ماه یک روز ماه به این صورت وارد شده و یک روز دیگر نیز از این صورت فلکی خارج می شود.
مدتی که قمر در صورت فلکی عقرب قرار دارد را روزهای قمر در عقرب می نامند. صورت های فلکی نیز همچون ماه های ما 12 تا بوده و هر بار یکی از سیارات وارد این صورت های فلکی می شوند. یافتن این دسته از اطلاعات همگی توسط علم آسترولوژی صورت پذیرفته است.
ما نمی توانیم به هیچ عنوان آسترولوژی را مسخره نمود و به آن بخندیم. زیرا این عمل درست است هنوز از نظر علمی تایید نشده است، اما بدان معنا نمی باشد که صحت ندارد. هر روز دانشمندان به اطلاعات بیشتری در زمینه نجوم پی می برند. که این بیانگر آن است که می توانیم به ستاره شناسی و ارتباط آن با تولد انسان در آینده پی ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *