برای دریافت اطلاعات بیشتر با پشتیبانی سایت تماس حاصل فرمایید .

خلاصه پست :

اسپانیا با تاریخ غنی و متنوع خود، دارای بسیاری از مکان‌های دیدنی و تاریخی است که هر یک داستانی خاص و منحصر به فرد دارند. از کاخ‌های موروها گرفته تا کلیساها و پارک‌های مدرن، این کشور به عنوان یک مقصد گردشگری جذاب و الهام‌بخش برای گردشگران از سراسر جهان شناخته می‌شود. در این مقاله با وبلاگ آژانس مسافرتی آوای بهار همراه باشید.

فهرست مطالب

تاریخچه کلی اسپانیا

اسپانیا، کشوری در جنوب غربی اروپا، با تاریخ و فرهنگ غنی و پیچیده‌ای همراه است. این کشور در طول قرن‌ها تحت تأثیر تمدن‌های مختلفی قرار گرفته است، از جمله رومی‌ها، ویزیگوت‌ها، موروها، و مسیحیان. فتح شبه‌جزیره ایبری توسط رومی‌ها در قرن دوم پیش از میلاد آغاز شد و به مدت چند قرن ادامه داشت. پس از سقوط امپراتوری روم، ویزیگوت‌ها کنترل منطقه را به دست گرفتند. در قرن هشتم، موروها (مسلمانان عرب و بربر) وارد شبه‌جزیره شدند و به مدت چند قرن حکومت کردند. در نهایت، پادشاهی‌های مسیحی در شمال اسپانیا به تدریج موروها را به عقب راندند و در سال ۱۴۹۲ با فتح گرانادا، آخرین پادشاهی مسلمانان، اسپانیا را متحد کردند.

ورود مسلمانان به اسپانیا

فتح اسپانیا توسط مسلمانان به سال ۷۱۱ میلادی بازمی‌گردد، زمانی که ارتش مسلمان به فرماندهی طارق بن زیاد از تنگه جبل‌الطارق عبور کرد و وارد شبه‌جزیره ایبری شد. این فتح به سرعت گسترش یافت و تا سال ۷۱۸ میلادی بخش عمده‌ای از اسپانیا و پرتغال امروزی تحت کنترل مسلمانان قرار گرفت. این دوره که به “اندلس” مشهور است، دوره‌ای از شکوفایی فرهنگی، علمی، و اقتصادی برای اسپانیا به ارمغان آورد.

دوران خلافت قرطبه

یکی از مهم‌ترین دوره‌های حکومت مسلمانان در اسپانیا، دوره خلافت قرطبه (کوردوبا) بود. عبدالرحمن یکم، از خاندان اموی، پس از فرار از خلیفه‌نشین عباسی به اسپانیا رفت و در سال ۷۵۶ میلادی امارت اندلس را تأسیس کرد. در سال ۹۲۹ میلادی، عبدالرحمن سوم خلافت قرطبه را اعلام کرد و این شهر به مرکز فرهنگی و علمی جهان اسلام تبدیل شد. در این دوره، کوردوبا یکی از بزرگترین و پیشرفته‌ترین شهرهای جهان بود.

شکوفایی علمی و فرهنگی

اندلس تحت حکومت مسلمانان به مرکز علمی و فرهنگی مهمی تبدیل شد. بسیاری از دانشمندان، فیلسوفان، و مهندسان در این دوره در اسپانیا فعالیت می‌کردند. دانشگاه‌ها و کتابخانه‌های بسیاری در شهرهایی چون قرطبه، سویا، و گرانادا تأسیس شد. این دوره شاهد ترجمه بسیاری از متون علمی و فلسفی از عربی به لاتین بود که تأثیر بزرگی بر رنسانس اروپا داشت.

فروپاشی و پایان حکومت مسلمانان

از قرن یازدهم میلادی، حکومت مسلمانان در اسپانیا به تدریج ضعیف شد و پادشاهی‌های مسیحی شمال اسپانیا شروع به بازپس‌گیری سرزمین‌های تحت کنترل مسلمانان کردند. این حرکت که به “بازپس‌گیری” (Reconquista) معروف است، تا سال ۱۴۹۲ میلادی ادامه یافت. در این سال، با سقوط گرانادا، آخرین پادشاهی مسلمانان در اسپانیا، حکومت مسلمانان به پایان رسید.

مکان‌های دیدنی اسپانیا

۱. کاخ الحمرا (Alhambra Palace)

کاخ الحمرا - دیدنی های اسپانیا - آژانس مسافرتی آوای بهار سپاهان
کاخ الحمرا

محل: گرانادا
تاریخ ساخت: قرن ۱۳ و ۱۴ میلادی
سازنده: توسط امیران نصری ساخته شد
علت ساخت: کاخ الحمرا به عنوان یک مجموعه سلطنتی و نظامی توسط امیران نصری ساخته شد. این کاخ با معماری اسلامی منحصر به فردش و باغ‌های زیبا، یکی از برجسته‌ترین نمونه‌های معماری موروها در اسپانیا است.

۲. کلیسای ساگرادا فامیلیا (Sagrada Familia)

کلیسای ساگرادا فامیلیا - دیدنی های اسپانیا - آژانس مسافرتی آوای بهار سپاهان
کلیسای ساگرادا فامیلیا

محل: بارسلونا
تاریخ ساخت: آغاز ساخت در سال ۱۸۸۲، هنوز تکمیل نشده است
سازنده: آنتونی گائودی
علت ساخت: این کلیسا که به عنوان یک پروژه عظیم معماری توسط آنتونی گائودی طراحی شد، یکی از نمادهای بارسلونا و معماری مدرن است. گائودی تا زمان مرگش در سال ۱۹۲۶ روی این پروژه کار کرد و ساخت آن همچنان ادامه دارد.

۳. مسجد کوردوبا (Mosque of Córdoba)

مسجد کوردوبا - دیدنی های اسپانیا - آژانس مسافرتی آوای بهار سپاهان
مسجد کوردوبا اسپانیا

محل: کوردوبا
تاریخ ساخت: ساخت در سال ۷۸۵ میلادی آغاز شد
سازنده: عبدالرحمن یکم
علت ساخت: مسجد کوردوبا به عنوان یک مسجد جامع برای شهر کوردوبا ساخته شد. این مسجد با معماری اسلامی و قوس‌های معروفش، یکی از شاهکارهای معماری اسلامی است. پس از بازپس‌گیری کوردوبا توسط مسیحیان در سال ۱۲۳۶، این مسجد به کلیسا تبدیل شد.

۴. پارک گوئل (Park Güell)

پارک گوئل - دیدنی های اسپانیا - آژانس مسافرتی آوای بهار سپاهان
پارک گوئل

 

محل: بارسلونا
تاریخ ساخت: بین سال‌های ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۴
سازنده: آنتونی گائودی
علت ساخت: پارک گوئل یک پارک عمومی بزرگ در بارسلونا است که توسط آنتونی گائودی طراحی شده است. این پارک نمونه‌ای از معماری مدرن و منحصر به فرد گائودی است و به عنوان یک پروژه شهری برای ایجاد فضایی زیبا و جذاب برای عموم مردم ساخته شد.

۵. قصر ال اسکوریال (El Escorial)

قصر ال اسکوریال - دیدنی های اسپانیا - آژانس مسافرتی آوای بهار سپاهان
قصر ال اسکوریال

 

محل: نزدیکی مادرید
تاریخ ساخت: بین سال‌های ۱۵۶۳ تا ۱۵۸۴
سازنده: فیلیپ دوم اسپانیا
علت ساخت: قصر ال اسکوریال به عنوان یک کاخ سلطنتی، صومعه، و مقبره برای خانواده سلطنتی اسپانیا ساخته شد. این مجموعه به عنوان یکی از مهم‌ترین ساختمان‌های رنسانس در اسپانیا شناخته می‌شود.

نتیجه‌گیری

اسپانیا با تاریخ غنی و متنوع خود، دارای بسیاری از مکان‌های دیدنی و تاریخی است که هر یک داستانی خاص و منحصر به فرد دارند. از کاخ‌های موروها گرفته تا کلیساها و پارک‌های مدرن، این کشور به عنوان یک مقصد گردشگری جذاب و الهام‌بخش برای گردشگران از سراسر جهان شناخته می‌شود.

 

آژانس مسافرتی آوای بهار سپاهان مجری برگزاری تور های داخلی و خارجی با افتخار در خدمت شماست .

جهت رزرو تور ها میتوانید از طریق صفحه تور ها اقدام نمایید و یا از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید .